Kickstarter 2013: GoldieBlox – Konštrukčná sada pre dievčatá

  • Kickstarter je jedna z najznámejších platforiem na crowdfunging. Ide o celosvetový systém financovania projektov, o ktoré majú ľudia záujem. A my v rámci série Kickstarter opisujeme najúspešnejšie projekty roku 2013.
image_1399204459.jpeg
  • Kickstarter je jedna z najznámejších platforiem na crowdfunging. Ide o celosvetový systém financovania projektov, o ktoré majú ľudia záujem. A my v rámci série Kickstarter opisujeme najúspešnejšie projekty roku 2013.

 

GoldieBlox

Konštrukčné hračky, ktoré podporujú v deťoch kreativitu, rastú ako huby po daždi. Zaujímavosťou je, že viaceré z nich sú zamerané na dievčatá. Jednoducho a hravo odkláňajú nežné pokolenie od bábik a šatičiek a ukazujú základné princípy technológie. Tieto startupy vychovávajú novú generáciu technológov, a najmä technologičiek. Napriek prvotným zmiešaným pocitom si myslím, že ženy do tohto odvetvia môžu priniesť viac, než si vieme predstaviť

Keď bola Debbie (zakladateľka BoldieBlox-u) ešte malá, túžila stať sa inžinierkou. Inžinieri totiž vytvárajú veci, ktoré my ostatní používame každý deň. Avšak iba 11% z nich sú ženy. Podľa výskumu totiž väčšina z dievčat stratí záujem o vedu skôr, než dovŕši ôsmy rok života. 

Debbie, ktorá je momentálne inžinierkou na Stanfordskej univerzite, prila s nápadom inšpirovaným Legom a Erectorom, ktoré chlapcov inšpirují už desiatky rokov. 

GoldieBlox je konštrukčná hračka, ktorá spolu s knihou zaručí dievčatám dobrodružstvo, ktoré túžia zažiť. Cieľovou skupinou sú deti od 6 do 9 rokov. V krabici sa nachádza kniha s príbehom – ,,GoldieBlox a točiaci sa stroj,“  konštrukčná sada a charakterové postavičky – Nacho (pes), Benjamin Cranklin (mačka), Katinka (delfín), Phil (leňochod) a Flavio (medveď). 

Rozprávka aj s narozprávaným príbehom je tiež stiahnuteľná cez iPhone a iPad .  

Prototyp bol testovaný na stovke detí vo viac než 40 domácnostiach a na troch školách. Materiál vyhovuje štandardom a pre deti je bezpečný. Sada je vyrobená z umelej hmoty a peny, dominantná farba je ružová. 

Po úspechu na Kickstarteri plánuje Debbie vytvoriť sériu príbehov a konštrukčných sád. GoldieBlox podľa autorky nie je len jednorazová záležitosť, je to platforma, ktorá bude rásť. 

A takto dopadol projekt na Kickstarteri

Cieľová suma: 150 000 dolárov

Dosiahnutá suma: 285 881 dolárov (1,9 násobok)

Počet podporovateľov: 5 519
Priemer na jedného podporovateľa: 51,8 dolárov

 

 

zdroj: kickstarter.com, thefingerblogdotcom.files.wordpress.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech