Kickstarter 2013 podporil aj sociálne projekty

  • Cieľom Kickstarteru je podporiť akýkoľvek dobrý projekt. Veľkou skupinou sú práve komunitné a sociálne nápady. Väčšinou žiadajú niekoľko tisíc dolárov a sľubujú vytvoriť niečo prospešné pre spločnosť.
image_1399888370.jpeg
  • Cieľom Kickstarteru je podporiť akýkoľvek dobrý projekt. Veľkou skupinou sú práve komunitné a sociálne nápady. Väčšinou žiadajú niekoľko tisíc dolárov a sľubujú vytvoriť niečo prospešné pre spločnosť.

 

Postav si učebňu

Projekt vzišiel zo spolupráce Studia H, ktoré ponúka dizajnérske a stavebné hodiny pre študentov 8.-11. ročníka základných škôl v USA, a školy REALM Charter School v Berkeley v Californii. Tá sa snaží podporovať talenty študentov pomerne neobvyklým spôsobom.

Cieľom kampane je postaviť z kontajnerov atypickú triedu, ktorú naprojektovali študenti. 

Cieľová suma: 15 000 dolárov 
Dosiahnutá suma: 16 567 dolárov (1,1 násobok)


Počet podporovateľov: 242
Priemer na jedného podporovateľa: 68,5 dolárov

 

Dobudovanie Franklin’s Paine Skatepark

Hlavným cieľom tohto projektu je dobudovať komunitné miesto pre skateboardistov spojené s parkom pre všetkých. Financovanie je zabezpečené z viacerých zdrojov: mesto Philadelphia, Tony Hawk Foundation, Rodina Olitsky a individuálni darcovia. Na začiatku roku 2013 chýbalo ešte 10 tisíc dolárov na dokončovacie práce. Aj vďaka Kickstarter-u sa v máji 2013 park otvoril.

Cieľová suma: 10 000 dolárov


Dosiahnutá suma: 11 511 dolárov (1,2 násobok)


Počet podporovateľov: 177
Priemer na jedného podporovateľa: 65 dolárov

 

Happy Canes

Ak sa vám zdajú niektoré nápady starých mám nepoužiteľné, poviem vám o projekte, ktorý získal slušnú sumu peňazí. S nápadom prišla babka Pearl (89 rokov). Pearl je tou rozprávkovou babičkou, ku ktorej by sme s radosťou cestovali každé letné prázdniny. Napriek vyššiemu veku je to žena plná energie, nápadov a dobrej nálady. Neváha sa prihovoriť neznámemu na ulici, povedať mu vtip, alebo porozprávať príbeh zo svojho života. Vyrastala v Brooklyne, neskôr sa presťahovala do Arizony, kde má s manželom Irvingom 4 deti.

Hneď, ako sa projekt začal tvoriť, stará mama nechávala na odkazovači manažérovi (inak jej vnukovi) množstvo hlasových správ s rôznymi nápadmi a inováciami.

Projekt Happy Canes chce vytvoriť kolekciu pekných ortopedických a vychádzkových palíc. 

Cieľová suma: 3 500 dolárov


Dosiahnutá suma: 5 039 dolárov (1,4 násobok)


Počet podporovateľov: 248
Priemer na jedného podporovateľa: 20,3 dolárov

 

Omnivore salt

Na Kickstarteri si našli svoj priestor aj rodinné recepty. V tomto prípade ide o ochutenú soľ. Receptúra pochádca zo Sicílie a spája špeciálne korenie so soľou a tým dodáva jedlu netradičnú chuť. Je vhodná na mäso, zeleninu, ryby, ale aj cestoviny. Cieľom projektu je založiť firmu a predávať soľ v obchodoch.

Cieľová suma: 30 000 dolárov


Dosiahnutá suma: 141 467 dolárov (4,7 násobok)


Počet podporovateľov: 3057
Priemer na jedného podporovateľa: 46,3 dolárov

 

 

Karty proti ľudskosti

Ak máte nápad na párty hru, ktorá má ešte aj myšlienku, akokoľvek šialenú, a zaregistrujete ju na Kickstarteri, peniaze pravdepodobne dostanete. Tímu z CAH sa to podarilo. Pred silvestrovskou párty hľadal tím hru, ktorú by mohli hrať viacerí. Tak vznikli Karty proti ľudskosti – Hra pre hrozných ludí. Na párty sa stala hitom, a tak sa ju rozhodli predávať aj v obchodoch. 

Napriek tomu, že prvotný rozmer mal skôr morálny charakter, mal poukázať na tienisté stránky ľudských rozhodnutí a bol určený pre školy, nakoniec z toho vznikla zábavná hra.

Pravidlá su jednoduché. Každé kolo sa jeden hráč spýta otázku z čiernej karty a hocikto môže odpovedať bielou kartou.

Hra sa dá vytlačiť doma, alebo zakúpiť v komplet balení. 

Cieľová suma: 4 000 dolárov


Dosiahnutá suma: 15 570 dolárov (3,9 násobok)


Počet podporovateľov: 758
Priemer na jedného podporovateľa: 20,5 dolárov

foto: shaneatkins.co.uk a steelstringbrewery.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech