Klip pre Katy Per­ry robi­li Slo­vá­ci!

TS Blue Faces / 4. marca 2015 / Tools a produktivita

Katy Per­ry zaví­ta­la na Slo­ven­sko prvýk­rát no roz­hod­ne to nebol jej prvý kon­takt so Slo­vák­mi. Na video­k­li­pe k hitu E.T. sa podie­ľa­li aj slo­ven­skí tvor­co­via vizu­ál­ny­ch efek­tov z post-pro­dukč­né­ho štú­dia BLUE FACES. Výsle­dok oce­ni­la aj hudob­ná sta­ni­ca MTV.

 

Fanúšikovia americkej popovej hviezdy Katy Perry sa dočkali jej veľkolepej šou už aj na Slovensku. Pred vypredaným publikom v Bratislave odspievala svoje najväčšie hity, ohúrila farebnosťou nielen svojich kostýmov a nešetrila ani pódiovými efektami.

Ani slovenským fanúšikom neušlo, že popová diva si potrpí na efektoch. Tie výrazne vužíva nielen naživo, ale aj vo svojich klipoch. Na jednom z nich sa podieľali aj šikovní vfx artisti z post-produkčného štúdia BLUE FACES.

 

Tím nie je na poli vizuálnych efektov žiadnou neznámou. Na konte majú niekoľko holywoodskych trhákov Šmolkovia, Harry Potter a Dary smrti I/II, Kazateľ, alebo Zelený Sršeň či Pád Bieleho Domu,” vymenúva Marek Ježo - konateľ BLUE FACES. 

 

Videoklip Katty Perry k pesničke E.T., na ktorom robili vizuálne efekty aj šikovné ruky artistov z BLUE FACES získal na udeľovaní cien MTV Video Music Awards 2011 cenu za najlepšie vizuálne efekty.Zákazku sme získali od nášho spriateleného amerického štúdia, ktorému s prácami pomáhame. Väčšinou ide o čiastkové vizuálne efekty ako napríklad rotoscoping, matchmoving a retušovanie.” dopĺňa Marek Ježo. V Amerike to potom dajú všetko dokopy a klip je na svete.

 

 

Klip E.T. naspievala Kety Perry s raperom Kanye Westom. Na youtube má viac ako 320 miliónov kliknutí. Minimálne toľko ľudí teda videlo prácu aj slovenských tvorcov z postprodrodukčného štúdia BLUE FACES.

 

BLUE FACES, je jediné post-produkčné štúdio na Slovensku so skúsenosťami s 3D stereoskopickými zahraničnými filmami a zároveň so stereoskopickou konverziou filmov z 2D do 3D pre hollywoodske celovečerné filmy. Zahraniční partneri uznávajú najmä ich spoľahlivosť, kvalitu a ľudský prístup. Majú vytvorenú silnú sieť spolupracovníkov a klientov v zahraničí.  

 

zdroj: TS Blue Faces

Pridať komentár (0)