KOMENTÁR Patrika Lengharta: Pán Taraba sa naozaj stal doslovným katolibancom

taraba čaputová
TASR/Jakub Kotian, Tomáš Gál, Fashion LIVE!

Autor je publicista a vysokoškolský pedagóg.

Tomáš Taraba – kresťanský politik, ktorý je za život, blízky spolupracovník Štefana Kuffu a jeho brata, farára Mariána Kuffu, otec, národniar, bojovník za tradičné hodnoty.

…a tiež človek, čo osobne zorganizoval nenávistnú kyberšikanu na sedemnásťročné dievča.

Človek, čo uniesol fotografiu mladého dievčaťa, aby ho urazil, pošpinil, odsúdil pre vzhľad. V tomto akte plnom poníženia a nenávisti dokonca aktivizoval stovky ďalších, aby sa k nemu pridali v zhadzovaní nevinnej modelky.

Neexistuje nič, čo by ma rozzúrilo viac, ako útoky na deti a mládež. Som univerzitný lektor, som učiteľ na základnej škole, som dlhoročný animátor a aktivista. Som aj manžel, som aj syn, túžim sa stať otcom. Som jednoduchý kresťanský chlapec.

A pre všetky tieto súčasti mojej identity som zasvätil život vzdelávaniu a ochrane detí a mládeže. Deti sú totiž tým najväčším a najcennejším pokladom našej spoločnosti, mládež je tá jediná vízia, ktorú treba za každých okolností chrániť a opatrovať.

No dnes som svedkom toho, ako jeden z našich vrcholových politikov útočí na dieťa, na dievčatko, a to len pre jeho vzhľad. Akoby krátke vlasy, mejkap a extravagantný odev modelky boli dostatočnými zámienkami na to, aby si dievčina vyslúžila šikanu.

Toto myslenie je principiálne rovnaké ako myslenie Talibov z Afganistanu, ktorí tvrdia, že ak sa žena nevhodne oblieka, zaslúži si, aby ju znásilnili.

Podľa pána Tarabu si extravagantný odev u dievčaťa zasluhuje verejný lynč a celospoločenské poníženie.

Pán Taraba sa naozaj stal doslovným katolibancom (slovko, v ktorom spájame ‚katolík‘ a ‚Taliban‘). Tvári sa ako kresťan, ako odchovanec farára Kuffu, tvári sa ako človek, ktorý si váži život a jeho dôstojnosť. A teraz prichádza s útokom na ženu, na dievčatko, na dieťa.

Stáva sa internetovým teroristom a úmyselne mobilizuje stovky ďalších, aby sa pridali k tej najsprostejšej forme kyberšikany.

Ako môže takýto človek tvrdiť, že zastáva akékoľvek hodnoty?

Ako sa môže Slovensko vysporiadať s faktom, že naši poslanci sú nielen príšerní úradníci bez štipky odbornosti, ale aj opovrhnutia hodní ľudia bez štipky chochmesu?

Neviem.

Ale ak je toto atmosféra, v ktorej na Slovensku vyrastajú a dospievajú deti, ako človek, čo s deťmi pracuje a venuje im všetok svoj čas, sa musím pýtať:

Chceme, aby naše deti vyrastali a dospievali tu?

V tejto spoločnosti?

Pri týchto ľuďoch?

Pretože tieto útoky im nedávajú ani domov, ani národ, ani vlasť.

…dávajú im dôvody premýšľať nad odchodom a v tých najhorších prípadoch aj nad niečím oveľa temnejším.

Text nie je autorským článkom Startitup. Vyjadruje názory autora, ktoré nereprezentujú názory redakcie.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie