Kondómov môže byť akútny nedostatok, koronavírus komplikuje ich výrobu

  • Kondómy môže byť drahšie a môže dôjsť k ich nedostatku
  • Koronavírus ochromil Čínu a Indiu, kde je takmer pätina kondómov na svete vyrobená
BeFunky-collage (2)
Unsplash
  • Kondómy môže byť drahšie a môže dôjsť k ich nedostatku
  • Koronavírus ochromil Čínu a Indiu, kde je takmer pätina kondómov na svete vyrobená

Najväčší výrobca kondómov na svete varoval pred globálnym nedostatkom prezervatívov, pretože ponuka klesla takmer o 50%, zatiaľ čo jeho zásoby sa budú skladovať iba ďalšie dva mesiace. Informuje o tom Bloomberg.

Spoločnosť Karex Bhd so sídlom v Malajzii, ktorá vyrába jeden z piatich kondómov po celom svete, obnovila svoje továrne až v piatok po týždňovom ukončení činnosti, pričom iba polovica pracovnej sily pracovala na tom, aby splnila normy.

Spoločnosť uviedla, že kondómy sa vyrábajú hlavne v Číne a Indii, ktoré sú pandémiou výrazne postihnuté.

Predstavitelia spoločnosťi varovali, že kondómy by mohli byť oveľa drahšie. „Stále platíme všetkým našim zamestnancom plné mzdy, ale pracovníci prichádzajú iba v polovicu času, takže vo všeobecnosti dôjde k zvýšeniu nákladov,“ uviedol pre Bloomberg.

Pokým kondómov začína byť málo, niektorí ľudia s nimi doslova hazardujú.

Daj si kondóm, bude dobre

To, čo pred necelým mesiacom vyhlásila s vtipom spoločnosť Durex, je dnes podľa informácií denníka Dailymail realitou. V Austrálii a západnej časti sveta fotia ľudia beznádejne vypredané regály. Tentokrát nechýbajú dezinfekčné prípravky, ale prezervatívy.

Nikto spočiatku nerozumel, čo sa stalo. Neskôr si ľudia začali spájať miznúce prezervatívy s reakciou na šíriaci sa koronavírus od značky Durex. Niesla sa v znamení Daj si kondóm na ruku a funguj ako s rukavicou.

Stalo sa tak v Singapure, kde dokonca pripravili podrobný plán na to, informoval o tom Todayonline.com. Tento nápad dostali od svojich fanúšikov a na základe ich žiadosti neskôr stelesnili ich nápady a uverejnili ich na Facebooku. Vtipné reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Zdroj: Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK