Kotleba blúzni o tajomnom „nastavovaní a vyberaní“ na základe DNA. Bizarné konšpirácie nešíril prvýkrát

  • Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Marian Kotleba znovu blúznil
  • Tentokrát mu prekáža analýza DNA prostredníctvom testu DNA ERA
  • Kotleba je známy šírením konšpiračných teórií a hoaxov, niektoré príspevky mu Facebook zmazal
DNA Kotleba
TASR/Flickr, Dano Veselský, ADI Intellect
  • Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Marian Kotleba znovu blúznil
  • Tentokrát mu prekáža analýza DNA prostredníctvom testu DNA ERA
  • Kotleba je známy šírením konšpiračných teórií a hoaxov, niektoré príspevky mu Facebook zmazal

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Marian Kotleba a predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) znovu blúznil o ovládnutí sveta. Tentokrát mu prekážala analýza DNA prostredníctvom testu DNA ERA, ktorú ponúka ako benefit jedna z poisťovní. Kotleba vo svojom facebookovom statuse zafilozofoval nad otázkou, načo je zdravotnej poisťovni test DNA. „Aby presne vedeli o každom jednom z vás úplné zdravotné detaily. A podľa toho mohli vyberať a nastavovať. Čo? Rozmýšľajte,“ napísal Kotleba.

Zrejme ide o ďalšiu z jeho konšpiračných teórií o novom svetovom poriadku, kde sa chcú elity zbaviť určitého percenta obyvateľstva. Ďalšie skupiny obyvateľstva zas majú chcieť zotročiť prostredníctvom čipu, pomocou ktorého budú ovládať mysle ľudí.

V skutočnosti súkromná poisťovňa Dôvera neponúka „odber vašej DNA a to úplne zadarmo“ ale kupón v hodnote 150 eur na komplexnú analýzu DNA. Analýzu vykonáva úspešný startup DNA ERA. Zdravotnej poisťovni však nejde o „zdravotné detaily“ ale o prevenciu vážnych chorôb. Test dokáže odhaliť genetické predispozície na rôzne ochorenia. Dokáže interpretovať viac než 50 ochorení.

Startup, ktorý môže zmeniť život aj tebe. Manželia chcú na Slovensku otvoriť špičkové laboratóriá

„Každé jedno ochorenie máme v našich reportoch podrobne a zároveň jednoduchým, ľudským jazykom rozpísané. To znamená, že klient sa dozvie nielen mieru genetického rizika, ale aj taktiež, čo dané ochorenie znamená, ako často sa vyskytuje v populácii, aká je genetika za ním a to hlavné – primárne kroky prevencie,“ uviedla Michaela Šišková, CEO spoločnosti v rozhovore pre Startitup.

Kotleba liečiteľ 

Kotleba je známy svojimi konšpiračnými teóriami, šírením hoaxov aj rôznych bizarných statusov. Najznámejšia je jeho liečba koronavírusu, ktorú natočil na video. V prvých dňoch choroby sa podľa jeho vlastných slov začal jeho zdravotný stav zhoršovať a bežné medikamenty neúčinkovali, preto dospel k radikálnych krokom: „Hneď, ako som pocítil, že som chorý, začal som jesť cesnak a ovocie. Nasadil som bežné vitamíny, lebo teplota stúpala. Bolo to zvláštne, veci, ktoré mi bežne zaberajú, mi teraz nezaberali.

kotleba
zdroj: Youtube/ĽSNS

Použil som metódy našich predkov, začal som sirup proti kašľu miešať s vodkou. Do všetkého som pridal vodku. K tomu som nahodil kúpele v horúcej vani so soľou. Normálne som si dal do vane 3 kilá klasickej jedlej soli každý deň pred spaním. Po troch dňoch som cítil radikálne zlepšenie situácie, až také, že keď som šiel na testy, cítil som sa byť už v pohode.“

Štátny ústav pre kontrolu liečiv potom musel ľudí varovať, aby takúto „liečbu“ nepodstupovali. „Tento liek sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s produkciou hustého hlienu. Ani pri Bromhexine, ani pri žiadnom inom lieku nie je vhodná súbežná konzumácia alkoholu,“ upozorňuje.

Požehnané a biele Vianoce. Ako sa z učiteľa informatiky stal neonacista, poslanec a konšpirátor

Facebook mu trikrát vymazal príspevky

Video mu potom Youtube vymazalo a rovnako sa zachoval aj Facebook, čo Kotleba označil za cenzúru.

Podľa portálu Živé Faceboku zasiahol voči Kotlebovi ešte dvakrát, keď mu sporné hoaxy zmazal. Prvýkrát v polovici augusta minulého roka, keď ľudom naháňal hrôzu s otravou CO2, ktorá sa môže dostaviť s nosenia rúška. Potom koncom roka konšpiroval, že za výskyt mutácií môže práve vakcína proti koronavírusu. „Tak už je to tu. Zmutovaný koronavírus šíriaci sa z Veľkej Británie. Určite ide o náhodu, že práve v Británii sa začalo s očkovaním,“ cituje Živé už vymazaný status politika.

Marian Kotleba
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Facebook je známy svojou zhovievavosťou voči hoaxom a dezinformáciám. Mnohí platformu obviňujú, že môže za rozmach pravicového extrémizmu práve svojou nečinnosťou.

Kotleba často vo svojich príspevkoch zľahčuje koronavírus, tvrdí, že bol umelo vytvorený alebo útočí na vakcíny proti koronavírusu.

Certifikáty s troma vírusmi 

Ešte na začiatku pandémie rozšíril šéf ĽSNS Marian Kotleba hoax o „biblickom znamení šelmy“, ktorým majú značkovať Slovákov. Myslel tým najmä očkovanie a testy na koronavírus. Podľa jeho teórie sa aj samotná Biblia zmieňuje o znamení, bez ktorého nebudeme môcť bežne fungovať. V súčasnej dobe to podľa neho znamená čip, ktorým nás chce vláda kontrolovať.

V novembri zverejnil status, ktorý má jeho teóriu potvrdzovať. Na certifikáte s potvrdením o teste sú zobrazené tri „vírusy“, ktoré majú po šesť ostňov. Kotleba v tom vidí znamenie diabla vo forme čísla 666.

kotleba hoax
zdroj: TASR/Martin Baumann, Facebook Marian kotleba

Číselná symbolika je Kotlebovi blízka. Na súd pre šeky na sumu 1488 eur sa dostavil v rúšku s číslom 1984.

1488 v neonacistickej symbolike predstavuje 14 slov Davida Lanea a 88 je pozdrav heil Hitler, lebo písmeno H je ôsme v abecede. Číslom 1984 odkazoval na rovnomenný román Georgea Orwella o totalite.

Neuveriteľné množstvo pochybných príspevkov 

príspevku z 18. marca zas zdieľa článok o tom ako Slovensko plánuje očkovať deti. Vakcína proti koronavírusu pre deti je zatiaľ len v klinických skúškach, no politik už píše „nedovoľme im robiť pokusy aj našich deťoch.“

príspevku z 11. marca ľudí varuje pred vakcínami, že ich údajne ani neodporúčajú lekári „ Tak to prosím zvážte pred tým, ako sa necháte presvedčiť a pichnúť si to.“

V príspevku z 21. februára sa s čitateľmi podelil o konšpirácie o tom, ako sú poslanci NR SR podplatení, aby hlasovali za predlžovanie núdzového stavu. „Už pár mesiacov sa totiž v kuloároch parlamentu šepká, že vládni poslanci, najmä v Oľano, dostávajú k svojim poslaneckým platom každý mesiac niečo navyše. Takzvané motivačné. A možno práve preto sa nenájde veľa takých, ktorí povýšia svoje svedomie nad tieto bonusové peniaze. Tak, ako to naposledy urobil jeden z poslancov Oľano,“ napísal Kotleba.

zdroj: TASR/Martin Baumann

príspevku zo 4. februára zas tvrdí, že „cieľ tejto kovid pandémie je obrať ich o práva a slobody, a to pod zámienkou ochrany zdravia. Veď ako sa lepšie ovládajú masy, ako vyvolaným strachom o zdravie.“

Takýchto príspevkov by sme mohli nájsť neuveriteľné množstvo. Kotleba podobné konšpirácie a hoaxy šíri aj v médiách. V minulosti na neho podal poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) trestné oznámenie za šírenie poplašenej správy.

Zdroj: Živé

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK