Kotlebovci nenosia v parlamente rúška. Šeligovi došla trpezlivosť, podal na nich podnet

  • Šeliga podal na poslancov ĽSNS podnet pre nenosenie rúšok v pléne
  • Pravidla musia platiť pre každého rovnako
kotleba (2)
TASR/Ján Krošlák
  • Šeliga podal na poslancov ĽSNS podnet pre nenosenie rúšok v pléne
  • Pravidla musia platiť pre každého rovnako

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Za ľudí) podal podnet na Okresný úrad v Bratislave v súvislosti s tým, že poslanci ĽSNS nemali na poslednej schôdzi parlamentu v pléne rúška. Informovala o tom dnes predpoludním agentúra TASR s odvolaním sa na príspevok na sociálnej sieti.

Pravidlá musia platiť pre každého rovnako. Poslanci ĽSNS nesmú byť výnimkou,“ zdôraznil. Poukázal na to, že polícia kontroluje a pokutuje občanov, ktorí nerešpektujú opatrenia hygienikov. Preto by podľa neho mali úrady konať aj v prípade poslancov ĽSNS.
Ak vykázaným poslancom ĽSNS neudelila pokuty priamo na mieste polícia (čo sa v NR SR nedalo), môže im ich udeliť príslušný okresný úrad. Aby táto kauza nezapadla prachom a nezodpovední kotlebovci neunikli sankcii, obrátil som sa dnes na príslušný okresný úrad s podnetom,“ uviedol Šeliga.

Kotlebovci sa podľa jeho slov správajú nezodpovedne a zbabelo. Poznamenal, že zvyčajne hovoria o zodpovednosti za blaho Slovákov, pričom sú ich slová a činy podľa neho v príkrom rozpore.

Niektorí poslanci ĽSNS si počas mimoriadnej schôdze NR SR na začiatku septembra v pléne odmietli nasadiť rúška. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ich menovite upozornil a vykázal zo sály.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech