Kovačič počas ostrej hádky „vypol“ politikov. „Ospravedlňte sa prezidentke,“ kázal smerákovi Gröhling

  • V úvode relácie Na telo bolo poriadne horúco
  • Hostia sa do seba okamžite pustili a dôvodom bol aj nedávny smerácky protest
Na telo
reprofoto tv Markíza/Na telo
  • V úvode relácie Na telo bolo poriadne horúco
  • Hostia sa do seba okamžite pustili a dôvodom bol aj nedávny smerácky protest

Niečo podobné sa nevidí každý deň. Diskusné politické relácie síce bývajú často vyostrené, a to najmä, keď medzi pozvanými hosťami dišputujú koaliční a opoziční politici, no dnes došlo k ostrej šarvátke už v úvode relácie televízie Markíza.

V známej debatnej šou Na telo sa totiž vášne medzi diskutujúcimi hosťami rozhoreli už v jej prvých minútach.

Kamenický verzus Gröhling

V spomínanej diskusnej relácii dnes o aktuálnych témach debatoval minister školstva Branislav Gröhling a súčasný poslanec za Smer a exminister financií Ladislav Kamenický. Sofistikovaná debata sa zvrhla v prekrikovanie a škriepku hneď v úvode.

Témou hádky sa stala nedávna prvomájová akcia, ktorú Smer Roberta Fica zorganizoval v Nitre. Práve na nej padlo niekoľko hrubých vulgarizmov, nielen z úst vyburcovaného davu, ale aj priamo od šéfa smerákov Roberta Fica.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Na stole opäť vulgárny protest

Na začiatku relácie už tradične moderátor Michal Kovačič priniesol čísla čerstvého prieskumu, ktorý zhotovila agentúra Focus. Otázka prieskumu sa pýtala, či by Slováci boli ochotní bojovať, ak by na našu krajinu zaútočil agresor. Výsledky prieskumu sa dočítaš v tomto článku

Keďže je dnes okrem sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom aj Deň matiek, Kamenický po výsledkoch prieskumu chcel pogratulovať všetkým mamám. Kurióznosť situácie si všimol práve Gröhling, ktorý Kamenickému pripomenul nedávny vulgárny protest.

„Pán Kamenický, toto hádam nemyslíte vážne?“ krútil hlavou šéf rezortu školstva. Ten mu skočil do reči s tým, že smerákovi pripomenul nedávnu demonštráciu, na ktorej „pozvážali ľudí z celého Slovenska“ a zazneli aj nadávky najhrubšieho zrna. Dav dokonca v istom smere v súvislosti s prezidentkou Zuzanou Čaputovou kričal hrubé vulgarizmy.

Na telo
zdroj: reprofoto tv Markíza/Na telo

Kovačič politikov „vypol

Obidvaja politici tak do seba následne slovne „skočili“. Kamenickému sa nepáčilo, že mu do gratulácie matkám minister skočil a Gröhlingovi zase vadili nedávne pejoratívne útoky na adresu prezidentky. 

„Teraz sa ospravedlňte prezidentke,“ nedal sa minister školstva. Kamenický zase zvýšeným hlasom protestoval voči Gröhlingovým radám: „Ja si vyprosujem, aby ste toto rozprávali.“

Nakoniec viackrát slovne zasiahol aj samotný moderátor. Keďže verbálne upozornenia nefungovali, Kovačič prikročil ku krajnému riešeniu. „Poprosím réžiu, aby naozaj vypla zvuk obom pánom. Toto je prvýkrát, čo toto musíme použiť,“ „vypol“ politikov moderátor.

Blahovo burcovanie

Kontroverzná demonštrácia sa uskutočnila pred týždňom v Nitre a Startitup bol pri tom. 

Približne dvojtisícový dav priviedol do varu aj známy smerák Ľuboš Blaha, ktorý si už klasicky kopol do vládneho kabinetu, no najmä do prezidentky Zuzany Čaputovej. 

„Dovoľte mi ešte jednu poznámku. Štátna moc mi to zakázala povedať nahlas, nemôžem povedať pravdu o prezidentke Čaputovej, prosím vás, povedzte to za mňa,“ prišiel s kurióznou požiadavkou na proteste Blaha.

Narážal tak na verdikt súdu, podľa ktorého nemôže útočiť na hlavu štátu a nazývať ju americkou agentkou.

Následne Blaha zvolal: „Je to americká…“ a dav mu odpovedal s vulgárnym: „kur**.“ Smerák rétorickú eskapádu niekoľkokrát zopakoval.

Ľuboš Blaha
zdroj: Startitup/Dominik Bízik

Nadávky nepočul

Blahu sme si odchytili počas schôdze venujúcej sa možnej väzby Roberta Fica, ktorý je okrem iného obvinený zo zosnovania zločineckej skupiny.

„Zazneli vraj aj nejaké vulgarizmy. Nepočul som žiadny vulgarizmus zo strany ľudí na tom pódiu. V tej chvíli mi vyčítať, že som počul niečo iné ako agentka, je absurdné,“ vyrukoval so svojou verziou udalosti smerák.

Podčiarkli sme, že sme sa taktiež zúčastnili protestu a stáli neďaleko rečniaceho politika a nadávky v dave boli počuť úplne zreteľne.

„Na tom pódiu to naozaj počuť nebolo,“ trval na svojom Blaha. Taktiež odmietol, že by išlo o výhovorku.

Robert Fico
zdroj: TASR/Martin Baumann

Ozval sa aj Fico

Počas protestu ale padol aj ďalší vulgarizmus, a to rovno z úst šéfa Smeru Roberta Fica.

„Drahé Slovenky, Slováci, chcel by som vám povedať, že slušný človek, či je to už človek, ktorý pracuje alebo dáva prácu, sa stal pre túto vládu, pre tieto médiá, obyčajnou opicou. Čím je človek väčšia prostitútka, čím je väčšia kur**, čím je väčší lotor, tým je to väčšia celebrita,“ odtrhol sa z reťaze Fico.

Kritika protestu 

Smerácka vulgárna akcia vyvolala poriadnu kritiku, a to aj priamo od partnera prezidentky Juraja Rizmana. Ten zaspomínal na akciu pravicových extrémistov, ktorí pred rokmi adresovali vulgarizmy europoslankyni Monike Beňovej. Rizman povedal, že sa političky Smeru v tom čase zastal.

„Včera, na prvomájovom proteste Smeru, poslanec NR SR Blaha vyhecoval dav a ten skandoval rovnakú nadávku na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej. Súdruhovia na tribúne sa bavili. Neprotestovala ani prítomná pani poslankyňa Beňová…,“ napísal v pondelok Rizman.

K téme sa tak vyjadrila na sociálnej sieti aj samotná Beňová. Europoslankyňa prišla s podobným argumentom ako jej stranícky kolega Blaha.

„Na tribúne nebolo počuť, čo vykrikovala nejaká skupina pod tribúnou. Na mňa tiež pískali a vykrikovali, keď som tam vystupovala. Nerobím z toho drámu, politika má, žiaľ, aj takúto tvár na mítingoch. Ľudia sú nahnevaní a majú všetkého plné zuby,“ vysvetľovala spoluzakladateľka Smeru na Facebooku.

Na vulgárny protest zareagovala aj Polícia SR. V príspevku na sociálnej sieti policajti uviedli, že záznamami z protestu sa zaoberajú a vyhodnocujú ich.

Zdroj: TV Markíza/Na telo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá