Krvácame pre nič, vláda nezvláda situáciu. Kultúrny COVID semafor musíme spustiť čo najskôr (NEWSLETTER)

IG/bohema, TASR/Jakub Kotian

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Po skončení v politike, svoje schopnosti pretavil do startupov. Beblavý pracoval na aplikácii, ktorá pomáha ľuďom s dlhodobými následkami po prekonaní Covidu. 
  • Kultúra a gastro krvácajú. Spolumajiteľ obľúbeného Bohéma baru priblížil vznik podniku i aktuálnu situáciu.  
  • Kiná a divadlá by sa mohli otvoriť v režime OP. Apeluje na to strana SaS.

Zhiva pomáha ľuďom s následkami Covidu

Bývalému šéfovi strany Spolu to v parlamentných voľbách veľmi nevyšlo. Napriek tomu však nezaspal na vavrínoch a svoje schopnosti pretavil aj do startupov. V súčasnosti pracuje pre Európsku komisiu a zároveň odštartoval viaceré zaujímavé projekty.

Počas minulého roka spoločne so svojím tímom vytvorili aplikáciu Zhiva, ktorá pomáha ľuďom, ktorí aj po prekonaní Covidu pociťujú zdravotné ťažkosti. Aplikáciu si platia dve slovenské poisťovne Union a Dôvera, ktoré ju svojim poistencom poskytujú zadarmo.

Širšej verejnosti by mala byť sprístupnená v nasledujúcich mesiacoch. Zhivu si podľa slov Miroslava Beblavého si od pilotného spustenia, teda konca júna doteraz, stiahlo 4 500 ľudí. Obsahuje postcovidové dychové cvičenia, rôzne kurzy a rady.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ZHIVA (@zhiva.app)

Beblavý sa však okrem toho venuje ďalšiemu zaujímavému projektu, ktorý sa taktiež dotýka zdravotných tém. Zameriavať sa bude na starších ľudí, u ktorých sa začína prejavovať zhoršenie zdravia, resp. je v zárodku.

Konkrétne sú to napríklad oblasti vysokého tlaku či diabetu, keďže choroby týkajúce sa kardiovaskulárnej sústavy postihujú zdravie ľudí najviac.

„Vo Švédsku napríklad existuje startup, ktorý bez liekov pracuje s ľuďmi s vyšším tlakom. Týchto pacientov kontaktujú zdravotné sestry, výživoví poradcovia, ale aj iní ľudia, ktorí im radia z hľadiska životosprávy. Je preukázané, že bez toho, aby boli použité lieky, tak u ľudí dokázali znížiť krvný tlak. Tak aj takouto cestou to chceme vyskúšať,“ priblížil Beblavý.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie