Launcher postaví vaš projekt na nohy

  • Je to tu! Pred pár týždňami bol v Bratislave spustení nový akcelerátor - Launcher. Jeho úlohou je nájsť tých najšikovnejších podnikateľov z pomedzi nás.
image_1413203777.jpeg
  • Je to tu! Pred pár týždňami bol v Bratislave spustení nový akcelerátor - Launcher. Jeho úlohou je nájsť tých najšikovnejších podnikateľov z pomedzi nás.

 

Dočkali sme sa! Okrem už známeho spoťáckeho Boostru, otvoril pred časom v Bratislave svoje dvere akcelerátor Launcher. Aj keď ste názov „Launcher“ ešte možno nepočuli, nie je žiadnou novinkou. Miesto a ľudia stojaci za týmto projektom sú väčšine ľudí zo startupovej komunity už dobre známi. Tím na čele s Viktorom Mikulášekom sa totiž už dlhší čas angažuje na startupovom bojovom poli. 

 

 

Okrem tohto skúseného tímu, má Laucher k dispozícií aj pool skúsených mentorov, ktorí zastrešujú všetky potrebné segmenty, s ktorými sa startup počas svojho životného cyklu môže stretnúť. Launcher pomôže „vyžmýkať“ z vás a vášho projektu to najlepšie. Skúsení podnikatelia zo známych slovenských softwarových spoločností (Tempest, Datalan a Softip), sa rozhodli rozšíriť svoje portfólio o ďalšie zaujímavé projekty. Ako sami hovoria, sú viac „startup studio“, ako akcelerátor. Mne sa však páči slovo „akcelerátor“, tak snáď sa na mňa chalani neurazia :). Každopádne plnia úlohy aj akcelerátora, až na ten rozdiel, že keď už si nejaký projekt vyberú, tak sa mu venujú dlhodobo a hĺbkovo. Takže zabudnite na krátke návštevy neviem akých mentorov. Tu sa vám budú dlhodobo venovať ozajstní experti.

 

3 dôvody, prečo by si sa mal Launcheru so svojim projektom ozvať? 

1. Okrem iného, je Launcher hlavne INVESTOROM. Takže vie finančne podporiť tvoj startup. Pritom sa tu nebavíme iba o projektoch v seede alebo early stage firmách, ale kľudne aj o seniornerších projektoch, ktoré sú už neskoršej fáze (aj keď oficiálne len v tých dvoch prvých – máme však lepšie info ako ich web :).

2. Launcher ti pomôže vybudovať tvoju spoločnosť. Okrem skúsených ľudí v tíme Launchera, ti dá možnosť čerpať z in housových skúseností, zdrojov, know how a členov manschaftu z IT spoločností, ktoré stoja za celým projektom Launcheru.

3. Launcher vytvára synergie s ostatnými venture partnermi a pomôže ti expandovať v tvojom biznise. Ale hlavne ti vie otvoriť dvere tam, kde by si sám musel dlho klopať, resp. liezť cez okno.

 

A ako sa odlišuje Launcher od konkurencie? Takto to vidí Launcher:

 

Fókus sa kladie v Launcheri hlavne na segmenty online, mobile, digital a Saas. Už to, že riešia len pár vybraných odvetví, značí o tom, že sú vysoko špecializovaní a chcú robiť to, čomu aj reálne rozumejú. Taktiež sa zameriavajú na lokálne trhy, tým myslím Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko a Poľsko. Ak máš šikovného bratranca či sesternicu za hranicami, neváhajte ich kontaktovať. Ak si doteraz nenašiel vhodného partnera, investora a určite aj mentora pre tvoj projekt, skús osloviť Launcher. Možno to bude najlepšie rozhodnutie tvojho života!

 

Čoskoro prinesieme ďalšie správy…

 

Zdroj: launcher.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech