LeBron James financuje založenie revolučnej školy pre rizikovú mládež. Namiesto vďaky však dostal spŕšku kritiky

  • Škola založená Jamesom LeBronom nesie názov Sľubujem
  • Má netradičný priebeh školského roka aj jednotlivých školských dní
  • Na Jamesa sa spustila veľká vlna kritiky
flickr.com
  • Škola založená Jamesom LeBronom nesie názov Sľubujem
  • Má netradičný priebeh školského roka aj jednotlivých školských dní
  • Na Jamesa sa spustila veľká vlna kritiky

Slávny basketbalista LeBron James sa rozhodol pomôcť americkému vzdelávaciemu systému vo svojom rodnom meste Akron v štáte Ohio. Spolu so svojou rodinnou nadáciou financoval otvorenie štátnej školy pre rizikovú mládež s názvom Sľubujem.

Škola je svojím spôsobom fungovania jedinečná. Študenti začínajú vyučovanie so svojimi učiteľmi pri spoločných raňajkách. Po obede sa skupiny mladých vždy stretnú a vytvoria kruh, v ktorom sa navzájom podporujú v príprave na ďalšie učenie. Skupinová spolupráca je v škole veľmi dôležitá. Školský rok trvá netradične od júla do mája, študenti tak majú len skrátené prázdniny. Bežný školský deň však začína až o 9:00 a končí o 17:00, takže aspoň spávať môžu dlhšie ako deti na Slovensku.

Sľubujem ponúka služby aj pre rodičov študentov. Jednou z nich je napríklad pomoc pri hľadaní zamestnania. Keďže ide o rizikovú mládež, James zaobstaral v škole centrum s oblečením aj sklad s dostupným jedlom. Každý študent dostal svoj bicykel aj prilbu.

Bez ohľadu na to, čo všetko James spravil, sa naňho vrhla vlna kritiky. Jeho oponenti ho obvinili z toho, že v skutočnosti zaplatil len štvrtinu celkových nákladov a neprispieva na chod školy žiadnou významnou čiastkou. Celé Jamesove počínanie hodnotia ako obyčajnú reklamu a snahu o skrášlenie vlastného mena.

Akronskí miestni úradníci prehlásili, že škola Sľubujem je štátna a aj vždy štátnou zostane. Je teda logické, že zdroje financií budú pochádzať od platiteľov daní. Jamesova finančná pomoc veľmi odľahčila rozpočet. LeBron sa zároveň zaviazal dlhodobo finančne vypomáhať škole.

Predpokladá sa, že neoprávnená vlna kritiky bola spustená Trumpovými podporovateľmi po tom, čo mal LeBron James o prezidentovi USA negatívne poznámky.

zdroj: usatoday.comsbnation.comforbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech