Legen­dár­ny ani­má­tor z Dis­ney kres­lí vo vir­tu­ál­nej rea­li­te — nád­he­ra!

Rišo Néveri / 11. septembra 2015 / Lifehacking

Dnes tak čas­to spo­mí­na­ná vir­tu­ál­na rea­li­ta skrý­va ešte množ­stvo využi­tí, o kto­rý­ch ani nesní­va­me. Medzi ne bude urči­te pat­riť nie­koľ­ko apli­ká­cií v dizaj­ne, mode­lo­va­ní a ume­ní.

 

Legendárny americký animátor z Disney Glen Keane - tvorca mnohých ikonických postáv ako sú Kráska a Netvor, Aladin, či Malá morská víla, dostal príležitosť vstúpiť cez Oculus Rift do virtuálnej reality a preniesť do tohto nového sveta svoje umenie. 

 

 

Ak mal byť niekto na takúto "úlohu" zvolený, Glen bol ten správny. Kreslí od malička a ide mu to naozaj od ruky. Jeho tvorby sú nádherné, živé a ikonické. Postavy, ktoré priviedol k životu a na naše obrazovky preňho nie sú fantáziou, sú preňho doslova realitou. Pri ich kreslení sa do ich role vžíva a ku každej postave má veľmi blízky vzťah. Raz kreslí netvora, má pocit hnevu, hrbí sa a cíti napätie a potom nakreslí Rapunzel a predstavuje si svoju dcéru, keď vyrastala.

Jeho reakcia je krásnou ukážkou, čo pre nás virtuálna realita ešte skrýva. "Nasadím si okuliare a doslova vstupujem do papiera. Zrazu dokážem kresliť v priestore, nie som obmedzovaný a miesto kreslenia sa cítim ako keby som .. tancoval. Dokážem nakresliť postavy reálne, v životnej veľkosti, ako ich vidím vo svojej mysli. Nie je to virtuálne, postava ktorú som nakreslil tam skutočne je. Je reálna. Virtuálna realita je ako vstúpiť do svojej predstavivosti."

 

Pozri si nádherné video, ako Glen stvoril Morskú vílu vo virtuálnom svete - nezabudni pozerať na celej obrazovke!

 

Pridať komentár (0)