Leonar­do DiCap­rio pre­me­ní svoj súkrom­ný ostrov na luxus­ný eko rezort

Martina Ditrichová / 20. novembra 2016 / Business

DiCap­rio sa v posled­nej dobe inten­zív­ne venu­je ochra­ne život­né­ho pro­stre­dia. V jeho naj­nov­šom pro­jek­te spá­ja biz­nis s eko­ló­gi­ou a využi­je na to vlast­ný ostrov.

Mnohí až donedávna ani netušili, že Leonardo DiCaprio je vášnivým ochrancom životného prostredia. Potom ako sa stal tvárou dokumentu National Geographic, Before the Flood, kvôli ktorému 2 roky cestoval po svete a porovnával stav klimatických zmien, sa rozhodol zasiahnuť ešte intenzívnejšie.

Momentálne je v procese transformovania svojho súkromného ostrova pri pobreží Belize na luxusný ekologický rezort - Blackadore Caye Resort. Už teraz môžeš nahliadnúť "dovnútra", aj keď otvorenie bude najskôr v roku 2019.

00leo0415-resort
000image_7a8e5cf6a11

DiCaprio ostrov kúpil pred 10 rokmi za 1,65 miliardy eur. Tvrdí, že jeho nový zámer bude "priekopnícky v ekologickom hnutí". Na ostrove bude k dispozícii 36 bungalovov a 36 domov, ktoré budú poháňané energiou iba z obnoviteľných zdrojov- solárnych panelov a filtrujúceho sa dažďa.

000leo-estate-3

Herec si plánuje dať záležať na tom, aby bol jeho ostrov celý a úplne enviromentálne ladený. Zahŕňa to aj pretvorenie celej flóry ostrova, ako odstránenie inváznych druhov a nahradenie ich natívnejšími- napríklad zasadenie viac mangovníkov. Polovicu ostrova vyčlení pre divokú zver a plánuje postaviť výskumné centrum pre vedcov na ekologické štúdiá.

000blackadore-caye-resort-jpg-653x0_q80_crop-smart

DiCapriovi fandíme a odceňujeme skvelý nápad spojiť biznis s ochranou životného prostredia. Snáď sa ním inšpirujú viacerí. Kto videl dokument Before the Flood si uvedomuje, že situácia je vážna a treba začať konať na globálnej úrovni.

Pozri sa na video z ostrova, natočené dronom, kde sa bude rezort nachádzať. Bude to ekologický raj.

zdroj:educateinspirechange.com zdroj titulnej fotografie: hollywood.com,educateinspirechange.com

Pridať komentár (0)