Leonardo DiCaprio premení svoj súkromný ostrov na luxusný eko rezort

  • DiCaprio sa v poslednej dobe intenzívne venuje ochrane životného prostredia. V jeho najnovšom projekte spája biznis s ekológiou a využije na to vlastný ostrov.
befunky-collage
  • DiCaprio sa v poslednej dobe intenzívne venuje ochrane životného prostredia. V jeho najnovšom projekte spája biznis s ekológiou a využije na to vlastný ostrov.

Mnohí až donedávna ani netušili, že Leonardo DiCaprio je vášnivým ochrancom životného prostredia. Potom ako sa stal tvárou dokumentu National Geographic, Before the Flood, kvôli ktorému 2 roky cestoval po svete a porovnával stav klimatických zmien, sa rozhodol zasiahnuť ešte intenzívnejšie.

Momentálne je v procese transformovania svojho súkromného ostrova pri pobreží Belize na luxusný ekologický rezort – Blackadore Caye Resort. Už teraz môžeš nahliadnúť „dovnútra“, aj keď otvorenie bude najskôr v roku 2019.

00leo0415-resort

000image_7a8e5cf6a11

DiCaprio ostrov kúpil pred 10 rokmi za 1,65 miliardy eur. Tvrdí, že jeho nový zámer bude „priekopnícky v ekologickom hnutí„. Na ostrove bude k dispozícii 36 bungalovov a 36 domov, ktoré budú poháňané energiou iba z obnoviteľných zdrojov- solárnych panelov a filtrujúceho sa dažďa.

000leo-estate-3

Herec si plánuje dať záležať na tom, aby bol jeho ostrov celý a úplne enviromentálne ladený. Zahŕňa to aj pretvorenie celej flóry ostrova, ako odstránenie inváznych druhov a nahradenie ich natívnejšími- napríklad zasadenie viac mangovníkov. Polovicu ostrova vyčlení pre divokú zver a plánuje postaviť výskumné centrum pre vedcov na ekologické štúdiá.

000blackadore-caye-resort-jpg-653x0_q80_crop-smart

DiCapriovi fandíme a odceňujeme skvelý nápad spojiť biznis s ochranou životného prostredia. Snáď sa ním inšpirujú viacerí. Kto videl dokument Before the Flood si uvedomuje, že situácia je vážna a treba začať konať na globálnej úrovni.

Pozri sa na video z ostrova, natočené dronom, kde sa bude rezort nachádzať. Bude to ekologický raj.

zdroj:educateinspirechange.com zdroj titulnej fotografie: hollywood.com,educateinspirechange.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech