Letisko Piešťany spúšťa novú linku do exotickej destinácie

  • Z Piešťan si od roku 2019 budeš môcť zaletieť za teplom aj do slnečného Turecka
  • V štádiu plánovanie je aj spustenie letov do Egypta
  • Novou destináciou sa však môže pochváliť aj Letisko Bratislava
ant
oddviser.com
  • Z Piešťan si od roku 2019 budeš môcť zaletieť za teplom aj do slnečného Turecka
  • V štádiu plánovanie je aj spustenie letov do Egypta
  • Novou destináciou sa však môže pochváliť aj Letisko Bratislava

Piešťanské letisko oznámilo veľmi dobrú správu pre všetkých milovníkov teplého počasia. Od 26.mája 2019 totižto práve Letisko Piešťany spúšťa novinku – pravidelné lety do tureckej Antalye. Stalo sa tak potom, ako CK Happy Travel zaradila vo svojej 11. sezóne ako novinku do svojho katalógu aj lety z tohto letiska. Lietadlá typu Airbus budú štartovať smer Antalya každú nedeľu až do októbra. Informáciu prinieslo Letisko Piešťany na svojom Facebooku. Podľa vedenia letiska sú blízko pred uzavretím dohody aj lety do egyptskej Hurghady.

Dostupná destinácia, ktorá láka čoraz viac Slovákov

Turecko so svojimi 320 slnečnými dňami v roku, najdlhšími plážami na svete a krištáľovo čistou vodou je jedným z najkrajších pobreží. Vďaka tomu je táto krajina jednou z 10 celosvetovo najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku pri mori. V roku 2014 navštívilo Turecko viac ako 41,5 milióna zahraničných turistov.

Turecko aj z Bratislavy

Turecko vníma ako perspektívnu destináciu aj Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Letecký dopravca Ryanair spustil ešte tento jún novú linku z Bratislavy do Dalamanu s frekvenciou 1 x týždenne, každý štvrtok.

Lietať sa bude aj na Cyprus

Od 1. júna 2019 pribudnú pravidelné lety z Bratislavy aj do Larnaky na ostrove Cyprus s frekvenciou dvakrát týždenne. Prevádzkovateľom bude letecká spoločnosť Cyprus Airways. Lietať sa  bude vždy v utorky a v soboty.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Cyprus Airways

Cyprus Airways je zaujímavá tým, že ponúkne na svojich pravidelných linkách hneď dva typy leteniek – Basic a Flex. Letenka typu Flex poskytuje služby navyše, akými sú podaná batožina s hmotnosťou 23 kg, možnosť výberu sedadla v lietadle, aj dve príručné batožiny – menšia kabelka či batoh a príručná batožina s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55x40x20 cm. V letenke typu Basic budeš mať zarátanú podanú batožinu s hmotnosťou 10 kg a rozmermi 55x40x20 cm, ktorá bude umiestnená v podpalubí, aj menšiu dámsku kabelku či batoh, ktorú si môžu vziať so sebou na palubu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech