Lidl svojim zamestnancom v pokročilom veku umožní zostať doma a poskytne im 100% ich priemerného zárobku

  • Nákupný reťazec si je vedomý, že v súčasnej situácii sú najviac ohrozenou skupinou ľudia nad 60 rokov
  • Rozhodl sa preto urobiť nečakaný krok
cff
Lidl Slovensko
  • Nákupný reťazec si je vedomý, že v súčasnej situácii sú najviac ohrozenou skupinou ľudia nad 60 rokov
  • Rozhodl sa preto urobiť nečakaný krok

Diskontný reťazec vyzýva Slovákov, aby sa v týchto ťažkých časoch správali navzájom zodpovedne a ohľaduplne, pretože iba tak túto situáciu zvládneme. Seniorom odporúča, aby vychádzali z domovov iba v najnutnejších prípadoch. Ostatných vyzýva, aby pomohli starším ľuďom vo svojom okolí nákupom či inou pozornosťou. Príkladom sa však rozhodol ísť aj samotný reťazec. 

„My v Lidli sme všetkým, ktorí majú 65 a viac rokov umožnili zostať doma s náhradou mzdy vo výške 100% ich priemerného zárobku. Týmto krokom ich chceme ochrániť pred rizikom nákazy, keďže táto veková skupina je najohrozenejšia,” informuje reťazec. 

Reťazec chce chrániť aj ostatných zamestnancov 

Lidl sa v tejto náročnej situácii rozhodol zaviesť aj preventívne opatrenia, aby chránil zákazníkov, ale aj svojich zamestnancov. V najbližších dňoch preto bude na všetkých viac ako 1000 pokladniciach inštalované ochranné plexisklo.

To má zabrániť priamemu kontaktu pokladníkov so zákazníkmi. K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu.

Gepostet von Lidl Slovensko am Samstag, 21. März 2020

„Naši kolegovia v predajniach a logistických centrách robia všetko, čo je v ich silách, aby vám umožnili nakúpiť všetko, čo je v dnešnej ťažkej situácii potreba. Práve oni sú pre nás hrdinami, ktorí nám pomáhajú zvládnuť našu obrovskú zodpovednosť v zásobovaní potravinami. Skutočne nám záleží na ich zdraví, prijali sme mnoho konkrétnych opatrení a už niekoľko týždňov sa intenzívne snažíme získať ochranné pomôcky v dostatočnom množstve, no žiaľ neúspešne. Mrzí nás to, ale rúška nemáme v dostatočnom množstve a preto ich nedokážeme poskytnúť našim zamestnancom,” oznámil reťazec. 

Mili zákazníci, toto je aktuálny záber z nášho logistického centra. Tovaru máme dosť, nemusíte sa báť. Ak nenájdete…

Gepostet von Lidl Slovensko am Sonntag, 22. März 2020

Reťazec zároveň žiada zákazníkov o pochopenie a ohľaduplnosť. V momentálnej situácii sa môže stať, že nenájdeš na pultoch vždy tie výrobky, ktoré hľadáš a v takých množstvách ako by si si predstavoval. Z prevádzkových dôvodov môže taktiež prísť k obmedzeniu prípravy pečiva Priamo z pece. V niektorých predajniach bolo tiež nutné pristúpiť ku skráteniu otváracích hodín. 

Zdroje: Lidl, Slovensko

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech