15 nových liniek, z ktorých môžu ťažiť aj Slováci. Ryanair spúšťa veľké novinky

  • Z Prahy si budeš môcť zaletieť do nových lákavých destinácií
  • V ponuke je napríklad pravidelná linka do Zadaru alebo Rigy
  • Letenky sú momentálne v ponuke za akciové ceny
aleco
pexels.com
  • Z Prahy si budeš môcť zaletieť do nových lákavých destinácií
  • V ponuke je napríklad pravidelná linka do Zadaru alebo Rigy
  • Letenky sú momentálne v ponuke za akciové ceny

Letecký dopravca Ryanair od letnej sezóny budúceho roka spustí z Prahy 15 nových liniek. Írska spoločnosť čaká, že vďaka tomu prepraví až 2,1 milióna cestujúcich ročne a navýši svoju prevádzku o 23 %.

Ryanair tak bude ponúkať z Prahy spolu 30 pravidelných liniek, ktoré určite bude využívať aj množstvo cestovateľov zo Slovenska. Najvýraznejšie navýši írsky dopravca svoje spojenie z Prahy do Talianska, kde pribudnú štyri nové destinácie. Konkrétne ide o Pescara, Bari, Pisu a Benátky. Ďalšie nové linky pribudnú do Ammánu, Billunde, Bournemouthe, Kodane, Göteborgu, Marakešu, Marseille, Rigy, Paríža, Štokholmu a Zadaru.

Ryanair taktiež do Prahy privezie ďalšie dve lietadlá pre svoju miestnu flotilu. Podľa obchodného riaditeľa spoločnosti Davida O’Briana ide o investíciu vo výške 200 miliónov dolárov. Spoločnosť tak bude mať v Prahe spolu štyri stroje.

Dopravca už začal predaj leteniek na apríl 2019. Ich ceny začínajú na akciových cenách. Za zvýhodnené ceny by mali byť len do 28. septembra. Ryanair v minulom roku prepravil približne 130 miliónov cestujúcich. V júli firma uviedla, že za fiškálny rok do konca marca 2019 očakáva zvýšenie počtu cestujúcich o 7 % na 139 miliónov a v ďalšom roku o 9 % na 152 miliónov.

Ako sa dostať na letisko do Prahy?

Dobrou správou pre cetujúcich zo Slovenska je to, že spoločnosť RegioJet znížila ceny cestovných lístkov vo vlakoch medzi Bratislavou a Prahou. Po novom stoja v triede Standard iba 12,20 eur. Na letisko Václava Havla, sa potom už dostaneš veľmi jednoducho. Oplatí sa využiť linku „Airport Express“ (AE). Autobus premáva z hlavnej stanice priamo k terminálu. Ide každých 30 minút od skorého rána do neskorého večera. Cesta trvá okolo polhodinu a lístok stojí 2 eurá.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech