Dobré Bistro je viac ako „Dobré“

  • Podnik v Košiciach chcel ísť výlučne cestou slovenskej produkcie. No nie na úkor kvality. Na prvom mieste je pre Dobré Bistro, ktoré sídli na Garbiarskej ulici, vždy spokojný a dobre najedený zákazník.
dobre-bistro-kosice
kavickari.sk
  • Podnik v Košiciach chcel ísť výlučne cestou slovenskej produkcie. No nie na úkor kvality. Na prvom mieste je pre Dobré Bistro, ktoré sídli na Garbiarskej ulici, vždy spokojný a dobre najedený zákazník.

Slovíčko jednoduchosť charakterizuje toto Bistro a znamená: najvyššiu kvalitu surovín, príjemnú atmosféru, dokonalé jedlo a čarovnú vôňu kávy. To my, kávičkári, máme radi. Dobrom Bistre dbajú na výber dodávateľov surovín, usmievavý a ústretový personál. Filozofiu podniku odzrkadľuje i ponuka autentických vín zo Slovenskabio produkty a káva značky 9 Grams Coffee.

Menu dominuje jednoduchosť, tradičné receptúry v kombinácii s novými surovinami. Dôležitý je aj charakter prevádzky: ide o zdravé a predovšetkým rýchle občerstvenie. Ľudia sa tu zvyčajne naobedujú do 25 minút. Všimli sme si to aj pri našej návšteve. Dvere sa otvoria, noví ľudia sa objavia, spomalia počas rýchleho dňa, prediskutujú radosti i starosti života, zdvihnú sa a vo dverách sa objavia ďalší s iným príbehom.

Príbeh by ste však ťažko hľadali v mrazničkách – tie totiž v Dobrom Bistre nenájdete. Menu vychádza zo sezónnych surovín. Až 95% surovín, ktoré nakúpia skončí do 24 hodín na vašom tanieri. Ak trpíte potravinovou intoleranciou, v Dobrom Bistre nájdete podrobné zloženie jedál. Recepty sú dotvorené bylinkami z vlastnej záhrady, medom od lokálneho dodávateľa, pečivom aj slovenskými rybami.

Vraví sa, že by sme mali byť „lovcami“ zážitkov a nie materiálnych vecí. Ak túžite po zážitkoch spojených s lahodným jedlom, určite vyskúšajte degustačné akcie. Dobré Soirée a Mystery večeru vám pripravia zaujímaví hostia – šéfkuchári, alebo „domáci“ tím.

Vy sami počas večera spoznáte chute a tajomstvá jednotlivých jedál. Najbližšie môžete „uloviť“ zážitky spojené s Vianocami, a to počas Vianočných hodov alebo Dňa slovenskej kuchyne. Opäť to však bude jednoduché. Netradičné prevedenie jedál s rešpektovaním sezónnych surovín. Ak však patríte k „lovcom“ vecí, môžete tak pokojne urobiť aj v miestom obchodíku.

My sme tu našli pohodlie: na tyrkysových stoličkách, ale aj na dlhom sivom gauči s farebnými vankúšmi. Určite nevynechajte ani návštevu toaliet, ich jednoduchý interiér by mohol byť inšpiráciou pre časopisy o bývaní. V Dobrom Bistre je jednoducho viac ako dobre.

zdroj: Kávičkári.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK