Draždiak dlhé roky ničím neprekvapil. Teraz má dostať nové vychytávky

  • V Bratislave a okolí nájdeš niekoľko jazier a Draždiak medzi nimi veľmi nevyniká
  • To sa zrejme tak ľahko nezmení, no minimálne bude o niečo zaujímavejší
  • Starosta by tu chcel postaviť drevené mólo aj atraktívne sedenie
36599894_1912584448773849_6214679035767685120_o
Ján Bučan - My sme Petržalka
  • V Bratislave a okolí nájdeš niekoľko jazier a Draždiak medzi nimi veľmi nevyniká
  • To sa zrejme tak ľahko nezmení, no minimálne bude o niečo zaujímavejší
  • Starosta by tu chcel postaviť drevené mólo aj atraktívne sedenie

Keď sa pozrieme na jazerá a vodné areály v bratislavskom regióne, majú veľa čo ponúknuť. Na Wake lake si môžeš zašportovať, zažiť adrenalín aj zabaviť sa na party, rovnako je tomu v Čunove. Kuchajda sa môže pochváliť pekným okolím, množstvom bufetov, reštauráciou, ale aj ihriskami na cvičenie. A tak by sme mohli pokračovať ďalej, až narazíme na Draždiak, kde sa toho za posledné desaťročia veľa neudialo a plný potenciál pre rekreáciu zostáva tak trochu nevyužitý.

Samozrejme, je tu tiež ihrisko, nejaký ten bufet a dokonca si tu môžeš požičať paddle board, no vcelku je tu atrakcií a zaujímavostí pomenej. Okolie jazera tiež nesrší atraktivitou a nie je tu takmer ani kde si posedieť pri vode. Napriek tomu, že Petržalčania tu stále radi trávia voľný čas, aj oni majú výhrady. Tie sa rozhodol pretaviť do reality vicestarosta a kandidát na starostu Petržalky Ján Bučan, ktorý tiež vedie občianske združenie My sme Petržalka.

Ján Bučan z rozhovorov s obyvateľmi mestskej časti zistil, že nechcú, aby sa z Veľkého Draždiaka stal akýsi umelý aquapark, rušná atrakcia či miesto pre party podujatia. Želajú si, aby sa naďalej zachoval prírodný ráz jazera, kvôli čomu majú práve toto miesto radi. Chcú však, aby sa tu dal tráviť čas príjemnejšie, aby tu bolo čistejšie a aby pribudli miesta na sedenie. V spolupráci s architektom Balázsom Füzékom preto Bučan navrhol riešenie.

#sup#supportal#swimming#alohanasupe#šipka#dozeleneho#teplo#velketeplo

Príspevok, ktorý zdieľa kuboss (@kuboss66_the_eleven),

Draždiak chce vylepšiť pomocou dreveného móla, ktoré by zvýšilo atraktivitu miesta a ponúklo priestor pre relax. Ďalej by chcel na brehu jazera osadiť nové moderné lavičky aj lehátka. Tieň by mala priniesť drevená pergola, pod ktorou by sa mohli nachádzať napríklad aj sprchy a kabínky na prezliekanie. Jednou z tém je tiež dlhoročne elektrické vedenie, vedúce ponad jazero, ktoré túto prírodnú lokalitu špatí. Podľa Bučana je stále v záujme mestskej časti jeho preloženie, na ktoré ľudia už pár rokov bezvýsledne čakajú.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK