Má 30 metrov a čaká na prvých navštevníkov. V Bojniciach už čoskoro otvoria novú jedinečnú vyhliadkovú vežu

  • Bojnice začínajú letnú turistickú sezónu z ostra. Otvoria jedinečnú 30-metrovú vyhliadkovú vežu.
bojnice-vyhliadka-prez
Bojnický zámok a Stezka v oblacích na Dolnej Morave, ktorej duplikát čoskoro otvoria i v Bojniciach (Wikimedia, Instagram)
  • Bojnice začínajú letnú turistickú sezónu z ostra. Otvoria jedinečnú 30-metrovú vyhliadkovú vežu.

Bojnice sú už v súčasnosti veľkým lákadlom turistov. Luxusné kúpele, krásny romantický zámok či zoologická záhrada. Na svoje si tu príde takmer každý. Po novom však Bojnice lákajú aj na ďalšiu zaujímavú atrakciu. Nad mestom sa totiž už teraz týči 30-metrov vysoká vyhliadková veža, ktorá má prvých návštevníkov privítať už v najbližších týždňoch.

Nad Bojniciami ste mohli peknú vyhliadku navštíviť aj v minulých rokoch. Nešlo síce o vežu, ale skôr o akúsi vyhliadkovú plošinu, ktorú však pravidelne poškodzovali vandali a preto sa ju investor (Kúpele Bojnice) rozhodol uzatvoriť. Namiesto tohto miesta však turistov, ktorí toto leto navštívia Bojnice, čaká oveľa lepšia atrakcia. Je ňou 30 metrov vysoká vyhliadková veža so šmýkačkou priamo nad hradom.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Screen Ranné správy RTVS

Nová dominanta Bojníc mala mať podľa pôvodného projektu až 60 metrov. Ochranári však nakoniec povolili stavbu vysokú „len“ 30 metrov, teda do výšky najvyšších vrcholkov miestnych stromov. Vyhliadková veža sa bude nachádzať na najvyššom kopci priamo nad hradom a do regiónu chce prilákať množstvo turistov. A zrejme sa jej to aj podarí.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Screen Ranné správy RTVS

Vyhliadková veža nad Bojnicami je inšpirovaná už existujúcou vyhliadkou na Dolnej Morave. Je síce o niečo menšia, no i tak ide o zaujímavú investíciu do cestovného ruchu, ktorú dozaista ocení množstvo návštevníkov tohto regiónu. Vandalov sa už investor nebojí, keďže bude vyhliadková veža spoplatnená a o jej bezpečnosť sa bude starať 24-hodinová prevádzka. Prvých návštevníkov by mala podľa vyjadrení riaditeľa Kúpeľov Bojnice Slavomíra Eliaša pre RTVS privítať už o 2-3 týždne.

Nová vyhliadková veža nad Bojnicami rozdelila miestnych obyvateľov na dva tábory. Kým jedni veria, že nový projekt je skvelou investíciou do rozvoja cestovného ruchu v regióne, druhí hovoria, že sa oceľová konštrukcia nad mestom jednoducho nehodí k historickému rázu Bojníc. Stavba však už stojí a tak jediné čo ostáva, je navštíviť ju a svoje pocity a dojmy zhodnotiť až po tomto zážitku.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech