Na Slovensko prichádza nový trend vaping a sním množstvo ochutenej pary

  • Svieže oblaky pary rôznych príchutí už stihli osloviť množstvo ľudí po celom svete
  • Niet sa čomu diviť, vaping je novinka, ktorú sa oplatí spoznať
befunky-collage-5
  • Svieže oblaky pary rôznych príchutí už stihli osloviť množstvo ľudí po celom svete
  • Niet sa čomu diviť, vaping je novinka, ktorú sa oplatí spoznať

Fajčenie cigariet je čím ďalej tým viac na ústupe. Nielenže boli fajčiari vyhnaní z reštaurácií a barov, ale fajčenie už rozhodne nie je symbolom nezávislosti a životného štýlu, ako tomu bolo v 50. rokoch. Naopak súčasný moderný trend zdravého životného štýlu, raw koláčikov a jógy odsunul fajčiarov bokom.

Zo zahraničia k nám pomaly prichádza hit, ktorému dobrovoľne podľahlo veľa mladých, ale aj starších ľudí, ktorí milujú obrovské kúdoly, nie však dymu, ale príjemne ochutenej pary.

Vyzerá to tak, že nástupca vychádzajúci z radov elektronických cigariet sa nemusí báť o svoju popularitu. Reč je o vapingu, alebo ako ti povie profesionálny predajca Oliver v najväčšom vape shope v strednej Európe – verne vaše cigareta, ide o priame vdychovanie pary do pľúc.

Vaping nie je o náhrade za tabakové cigarety ani o nikotíne, nakoľko tu neprichádza k žiadnemu spaľovaniu tabaku. Do tela sa tak nedostávajú tisíce škodlivých látok ako je tomu pri cigaretách.

Samotný vaping je najmä o chuti a životnom štýle. Výrobcovia týchto zariadení priveľmi neodporúčajú používanie náplní s nikotínom. Ak začneš s vapingom, treba najskôr siahnuť po hotových náplniach, pri ktorých ťa ohúri veľké množstvo chutí, od sladkých koláčov, cez kyslé cukríky, až po všetky druhy ovocia.

Tam, kde končia náplne, začína miešanie. Je to podobné ako keď si namiešaš drink. Môžeš skombinovať mätu a limetku, ešte pridať arómu sódy a máš mojito. Každý vaper má svoje recepty a nemožno sa čudovať, že niektoré z nich sa stali legendárnymi.

Vaping dnes už pre mnohých predstavuje priam životný štýl. Ide totiž o spojenie viacerých hobby prvkov, ako sú modelárstvo, súťaženie, vychutnávanie si rôznych chutí a všetko toto poskytuje neobmedzene veľa možností: v jednotlivých príchutiach, v ich miešaní a kombináciách či v nastaveniach módu (mód je zariadenie pre vaping).

Vaping možeme pritom pokojne považovať aj za módnu záležitosť, nakoľko zariadenia na vaping sú dnes dostupné v nespočetnom množstve farebných a dizajnových variácií. Dokonca nie je ničím výnimočným, že výrobcovia produkujú limitované edície módov, pri ktorých sa cena môže pohybovať od 200 do niekoľko tisíc eur.

Pri vapingu je však alfou a omegou najmä výber správneho zariadenia. Najobľúbenejšou sieťou predajní, ktorá ponúka všetko, čo s vapingom súvisí, je Verne Vaša Cigareta. Vďaka veľkému záujmu zo strany zákazníkov majú otvorené už 3 prevádzky, a to v Bratislave, Trnave a Košiciach.

Práve do bratislavskej predajne som zavítala aj ja a môžem povedať, že so službami, aké dostaneš tu, sa na Slovensku stretneš len zriedka. Je vidno, že predajcovia sú profesionáli, ktorých práca baví a sú pripravení pomôcť začínajúcim aj profesionálnym vaperom. Stačí sa pozrieť na množstvo 5-hviezdičkových recenzií na ich facebookovej stránke a zrejme si budeš chcieť ihneď niečo objednať aj z ich e-shopu.

Ak rád skúšaš nové veci a chcel by si si vyskúšať niečo iné ako len vodnú fajku, vaping si ťa zrejme získa na svoju stranu. Nutné je poznamenať, že vaping je limitovaný minimálnou vekovou hranicou 18 rokov.

Článok vznikol v spolupráci s Verne Vase Cigareta

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech