Posilnenie hliadok v centre Bratislavy prinieslo zničenie sochy, ktorá je symbolom mesta

  • Okolie nočných klubov v Bratislave vie byť v skorých ranných hodinách strašiakom obyvateľov aj turistov
  • Riešením malo byť posilnenie hliadok Mestskej Polície
  • Na vyčíňanie vandalov najnovšie doplatila známa socha napoleónskeho vojaka
dim
Ja Král Sveta,pixabay
  • Okolie nočných klubov v Bratislave vie byť v skorých ranných hodinách strašiakom obyvateľov aj turistov
  • Riešením malo byť posilnenie hliadok Mestskej Polície
  • Na vyčíňanie vandalov najnovšie doplatila známa socha napoleónskeho vojaka

Strach o vlastnú bezpečnosť, nedodržiavanie nočného pokoja, neporiadok a výtržnosti do skorých ranných hodín je bežnou súčasťou mnohých bratislavských ulíc. Po naliehaní obyvateľov na riešenie tejto situácie sa stretli ministerka vnútra, primátor a policajný velitelia. Vehementne sa dohodli na zvýšení bezpečnosti v uliciach. 


Nanešťastie, nie všetko ide celkom podľa plánu. Svedčí o tom aj fakt, že od soboty je Hlavné námestie v Bratislave bez sochy, ktorá je už symbolom mesta rovnako ako Čumil alebo socha Schöne NáciIde o sochu francúzskeho vojaka, nonšalantne opretého o lavičku, ktorá je tradične objektom fotoaparátov turistov.

“V noci z piatka na sobotu niekto vypáčil sochu napoleonsého vojaka na Hlavnom námestí. Mestská polícia v sobotu ráno zaistila miesto činu, informovala vlastníka sochy, ktorým je MČ Staré Mesto, ktorá si sochu odviezla a zabezpečí jej prípadnú opravu. Nikto teda nemusí mať obavy, socha je v bezpečí a veríme, že sa čoskoro vráti na svoje miesto,” okomentoval vzniknutú situáciu magistrát.

Vyčíňanie vandalov v blízkosti niekoľkých nočných klubov a barov zrejme nie je až tak prekvapujúce. Zaujať však vie skutočnosť, že z najexponovanejšieho námestia na Slovensku neexistuje ani jeden kamerový záznam a polícia je tak bezradná a vandali nepotrestaní.

Obchodná nikdy nespí

“Bývam 6 rokov na Michalskej a je to čím ďalej horšie. Dlhodobo sa s tým nič nerobí… cez víkend takmer vôbec nevidno hliadky meskej polícia v nočných uliciach Starého Mesta, zato opití turisti si tu robia, čo chcú do skorých ranných hodín. Toto je potom len dôsledok absencie hliadkovania policajných hliadok v centre mesta,” opísala situáciu jedna z obyvateliek centra mesta.


Aj keď kompetentní stále zdôrazňujú, že Bratislava musí ostať tolerantným a bezpečným mestom, zdá sa skôr akoby sa situácia neustále zhoršovala. Dobrému menu Bratislavy určite nedopomohla ani nedávna kauza, kedy reportérka Reflexu upozornila Políciu na 30 členný gang. Išlo o ženy, ktoré turistov v centre mesta okrádali a podarilo sa ich zachytiť na kameru aj priamo pri čine.

Po medializovaní prípadu sa síce na určitý čas stiahli, no po pár dňoch sa opäť objavili. Veríme však, že kompetentní začnú situáciu riešiť a my nedospejeme do bodu, kedy by sa museli obyvatelia či turisti báť chodiť po uliciach Bratislavy. #GoodIdeaSlovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech