Rodák z Košíc sa stáva riaditeľom európskej časti spoločnosti s miliardovými príjmami

  • Peter Stračár sa stáva šéfom európskej časti amerického gigantu General Electrics
  • V Česku chce vybudovať továreň na nové letecké motory
gen
youtube.com/masterbuilder.co.in
  • Peter Stračár sa stáva šéfom európskej časti amerického gigantu General Electrics
  • V Česku chce vybudovať továreň na nové letecké motory

Peter Stračár pochádza z Košíc, kde vyštudoval aj Technickú univerzitu. Svoju manažérsku kariéru začal vo východoeurópskej pobočke IBM. Peter doposiaľ pôsobil ako CEO pre spoločnosť General Electrics v strednej a východnej Európe, ktorá má unikátne postavenie na trhu v oblasti špičkových technológií v energetike, doprave, zdravotníctve, vodného hospodárstva a bezpečnosti.

V roku 2011 časopis Fortune klasifikoval spoločnosť GE šiestou najväčšou firmou v USA, rovnako ako 14. najvýnosnejšou a podľa Fortune je siedmou najlepšou spoločnosťou pre lídrov. GE je klasifikovaná aj ako 5. najlepšia globálna značka podľa Interbrand a 82. zelená spoločnosť podľa Newsweek či 19. najinovatívnejšia spoločnosť v rebríčku Fast Company.

Peter predtým pôsobil ako generálny riaditeľ Hilti Corporation pre oblasť Ázie a Pacifiku so sídlom v Hong Kongu. V Česku zase pripravoval plánovanú miliardovú továreň na letecké motory GE, ktoré sa tu vyvíjajú. Celková investícia do nového motoru, ktorý sa má vyrábať v niekoľkých štátoch stredoeurópskeho regiónu, je plánovaná vo výške 10 miliárd českých korún.

Dnes Petra čaká kariérny rast, nakoľko bol vymenovaný za šéfa celoeurópskych aktivít pôvodom americkej spoločnosti. „S vymenovaním Petra Stračára na miesto riaditeľa pre Európu som si istý, že pre ďalší rozvoj v Európe máme toho pravého lídra. Má presne to, čo potrebujeme, aby firmu viedol touto dobou premeny,“ povedal Alex Dimitrief, Stračárov nový nadriadený a šéf GE organizácie pre globálny rast GGO.

Pre GE je práve Európa tým najperspektívnejším, a teda po USA najväčším trhom. Momentálne zamestnáva viac ako 92 000 zamestnancov vo viac ako 900 pobočkách, pričom dosahuje príjmy viac ako 20 miliárd dolárov. Približne 30 % globálnych patentov spoločnosti GE sa podáva práve v Európe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech