Slovenská značka Javorina ponúka moderný ekologický nábytok, ktorý vydrží generácie

  • Ľudia z Javoriny majú drevo a jeho spracovanie v krvi. Stačilo im len pootvoriť dvere do sveta, chytili sa a už takmer 15 rokov idú svojou vlastnou cestou. Ich moderný masívny nábytok sleduje svetové trendy a na Slovensku nemá obdobu.
javko
pexels.com/facebook.com/Javorina
  • Ľudia z Javoriny majú drevo a jeho spracovanie v krvi. Stačilo im len pootvoriť dvere do sveta, chytili sa a už takmer 15 rokov idú svojou vlastnou cestou. Ich moderný masívny nábytok sleduje svetové trendy a na Slovensku nemá obdobu.

So svojou 70-ročnou tradíciou patrí Javorina k najvýznamnejším výrobcom masívneho nábytku v strednej Európe. Dubové drevo zo slovenských lesov a americký orech pretvárajú klasickými stolárskymi postupmi na kvalitný moderný nábytok vyvážaný do mnohých krajín ako Holandsko, Belgicko, Veľká Británia, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Taliansko, Austrália, Island a iné.


Moderný design, overená konštrukcia a prírodný spôsob povrchovej úpravy masívneho dreva olejovaním a voskovaním dáva ich výrobky do pozornosti moderným zákazníkom. Ich klientelu tvoria ľudia, ktorí si chcú kúpiť nábytok z masívneho dreva, na ktorom je vidieť poctivá práca už na prvý pohľad.

Duby, ktoré sa v Javorine spracovávajú, rastú na východnom Slovensku, v Slovinsku, Rakúsku či Chorvátsku. Na kvalitu a vzhľad finálnych výrobkov má zásadný vplyv nielen jeho ručné opracovanie, ale aj vzhľad, či kvalita výberového surového dreva. Tá závisí nielen od prírodných podmienok, v ktorých stromy rastú, ako je pôda, podložie, orientácia svahu či podnebie, ale aj od pestovateľskej starostlivosti o stromy.

Za jedným kusom nábytku od slovenskej firmy Javoriny, preto stojí hneď niekoľko precíznych krokov, ktoré robia z Javoriny značku, ktorej produkty majú svetovú úroveň.

Neodeliteľnou súčasťou ich firemnej filozofie je aj úcta k prírode. Nábytok v Javorine je vyrábaný z prírodných surovín, a teda z  masívneho,  FSC  certifikovaného, dreva pochádzajúceho z obnoviteľných lesov. Pri výrobe sa pritom využívajú len  lepidlá a oleje na prírodnej báze. Materiálový cyklus výroby je teda takmer uzavretý, vďaka čomu sa produkuje len minimálne množstvo odpadu.

zdroj: ????????????????????????????????????

foto:javorina.sk

V Javorine sa kladie veľký dôraz aj na obnoviteľnosť. Každý z členov firmy si dobre uvedomuje vzácnosť materiálu, s ktorým pracuje. V mene každého zákazníka vždy vysadia mladý dubový stromček v novozaloženom poraste na východnom Slovensku. Takto každý ich zákazník aspoň týmto malý gestom priamo prispeje k obnoviteľnosti slovenských prírodných zdrojov, ktoré nie sú samozrejmosťou.

foto:javorina.sk

Samotný fakt, že nábytok pochádza z obnoviteľných zdrojov a jeho výroba je ekologická, priláka ročne veľké množstvo zákazníkov. Je teda zjavné, že nie sme len Ikea národom, ktorý sa uspokojí len s komerčnou drevotrieskou. Masívne drevo je jednoducho v interiéroch, či exteriéroch nenahraditeľným.

foto:javorina.sk

Ak si do svojho domu zaobstaráš kúsok z dielne Javoriny, buď pripravený, že drevo si bude naďalej „žiť“ svojím životom, keďže prirodzene dýcha a jeho póry stále pracujú. V rámci jednopercentnej povolenej tolerancie sa ti môže stať, že metrový stôl má v lete pri väčšej vlhkosti o jeden centimeter viac a v zime, naopak, zase menej.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech