Slovenské mlieko vyhralo prestížnu súťaž. Ocenili nezameniteľnú chuť a dizajn

  • Ďalšiemu jedinečnému slovenskému produktu sa dostalo za našimi hranicami veľkého uznania
  • Makové mlieko získalo v Paríži cenu za inovativny a jedinečný výrobok - SIAL Innovation Selection 2018
makk
Unsplash/elephantts.com
  • Ďalšiemu jedinečnému slovenskému produktu sa dostalo za našimi hranicami veľkého uznania
  • Makové mlieko získalo v Paríži cenu za inovativny a jedinečný výrobok - SIAL Innovation Selection 2018

Dobrý deň priatelia a fanúšikovia makového mlieka musíme sa vám pochváliť, že naše makové mliečko získalo v Paríži cenu za inovatívny a jedinečný výrobok – SIAL Innovation Selection 2018! Bol ocenený dizajn, ale hlavne ich dostala vynikajúca chuť makového mlieka (chutí ako makova štrúdľa od babičky)

Je to najprestížnejšia a najväčšia výstava v Európe pre výrobcov potravín a je to obrovský úspech pre nás a Slovensko, že to posudzovala nezávislá porota zložená z viacerých štátov Európy a hodnotili s viac ako 3.tisíc výrobkov,“ takto sa svojim fanúšikom na Facebooku pred pár dňami prihovorili autori myšlienky vytvoriť jedinečný slovenský nápoj z maku.

Ak ti ako prvé v spojitosti s makovým mliekom napadlo, že je to akurát tak liek na uspávanie, vyvedieme ťa z omylu. Dnes sa už pestujú a používajú také odrody maku, ktoré obsahujú nepatrné hodnoty morfínu a mak už dnes teda nenazývame opiátom. Navyše, pri spracovaní maku sa táto látka úplne odstráni a preto ani Francúzi, ktorí mak veľmi nepoznajú, dokázali oceniť túto surovinu. Bonusom pre každého, kto si toto mlieko obľúbi, je jeho vysoký obsah vápnika – až 12-krát vyšší než v kravskom mlieku. Makové mlieko nám dokonca napísalo: Napríklad v Číne zase mak považujú za super potravinu pre svoje komplexné zastúpenie vitamínov a minerálov, ktoré mak v sebe má a sú pre ľudský organizmus obrovským prínosom.“

Akoby sa vrece s nimi roztrhlo

V poslednom čase sa s významnými oceneniami slovenských produktov roztrhlo vrece a len včera si si na Startitup mohol prečítať o úspechu nitrianskej čokoládovne Lyra, ktorá sa dostala na paluby všetkých kórejských aeroliniek (viac si prečítaš TU). Okrem toho si tento rok vyslúžila ocenenie za dizajn aj skvelú chuť rovnako, ako niekoľko ďalších rýdzoslovenských produktov v súťaži Great Taste 2018 (čítaj TU).

Za pripomenutie však určite stojí aj svetový úspech ďalších domácich dobrôt. Napríklad slovenskej medoviny Apimed z Trnavy (viac sa dozvieš TU), unikátnych džemov s obsahom alkoholu Gentle Jam (čítaj TU), mandľového masla Slowlandia (viac nájdeš TU) či poctivé domáce oplátky Guden Guden a prí­rodný, ne­pas­te­ri­zo­vaný ci­der Si­gels­berg (čítaj TU).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK