Špeciálne upravené kinovozne s tuli vakmi a popcornom sú pripravené. Bratislavu spojí s Košicami skvelá myšlienka

  • Kino vo vlaku je oddnes realitou vďaka filmového festivalu Art Film Fest
  • V špeciálnych kinovozňoch sa budeš môcť odviesť z Bratislavy aj Košíc
BeFunky-collage (34)
ZSSK/pexels
  • Kino vo vlaku je oddnes realitou vďaka filmového festivalu Art Film Fest
  • V špeciálnych kinovozňoch sa budeš môcť odviesť z Bratislavy aj Košíc

Že­lez­ničná spo­loč­nosť Slo­ven­sko znova prek­va­puje. Aj keď mnohí z nás by viac oce­nili pár no­vých ne­roz­tra­se­ných voz­ňov, do­sta­neme niečo iné. Vrámci Art Film Festu Ko­šice sa ZSSK roz­hodla me­dzi svoje vozne za­mie­šať aj ki­no­vo­zeň s tu­li­vakmi a pop­cor­nom. Od 15. júna do 23. júna si tak bu­deš môcť vo vlaku užiť ďal­šiu formu zá­žitku.

Kinovozeň bude denne zaradený v rýchlikoch R 609 Spišan, ktorý vyráža z hlavnej stanice v Bratislave o 14:03 a smeruje do Košíc. Pseudo Cinemax si však užiješ aj v rýchliku R 602 TATRALANDIA, ktorý vyráža z Košíc o 06:07 s konečnou stanicou v Bratislave. Za tento nadštandard si nepriplatíš. Stačí ti uhradiť bežné cestovné v 2. triede (platí aj pre zľavnené cestovné a bezplatnú prepravu), jedinou podmienkou je zakúpiť si za 1 euro miestenku priamo do kinovozňa.

Kino si bude môcť v jed­nom vozni vy­chut­nať spolu 26 ľudí. Na dvoch veľ­kých ob­ra­zov­kách bude možné užiť si filmy, ktoré sú sú­čas­ťou AFF. Usa­diť sa bu­deš môcť v po­hodl­ných tu­li­va­koch, pri­čom každý bude mať k dis­po­zí­cii aj miesto na se­de­nie vo vozni 2. triedy. Chýbať nebude ani dostatočná dávka pop­corn a mi­ne­rálky.

Celkovo osem premietaných filmov ponúka pestrú paletu žánrov a počas jednej cesty si cestujúci môžu užiť až dva filmy, konkrétne francúzsky triler Pán Bezchybný, koprodukčné komediálne drámy ParádaVyššia moc a Vážený občan, bláznivú komédiu Gangsterdam, komédiu Niekto to rád zahalené,  krimidrámu Darebák a pretekárka či koprodukčnú drámu Sils Maria s Juliette Binoche v hlavnej úlohe. Filmy v kinovozni sa premietajú v pôvodnom jazyku s titulkami.

„Kvalitné filmy nestarnú a stále majú čo povedať,“ prezident AFF, Milan Lasica.

Stereotypnosť festivalu AFF spočíva v tom, že je vždy iný. Iné je nielen počasie, iné sú predovšetkým filmy, hostia festivalu a publikum. Aj tento rok to bude tak. Budeme si môcť vybrať z množstva filmov, vychutnať si festivalová atmosféra a určite budeme môcť konštatovať, že Košice už prijali festival za svoj a že sa stal integrálnou súčasťou jeho kultúrneho života. Metropola východu má takmer ideálnu infraštruktúru pre takéto podujatie, a to sú nielen kinosály a iné priestory, ale predovšetkým vyspelé publikum. Budeš jeho súčasťou aj ty?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech