TOP 5 miest, na ktorých sa toto leto oplatí absolvovať tandemový zoskok

  • Sezóna zoskokov je už v plnom prúde
  • Pre mnohých je zoskok padákom životným snom
  • Ten sa dá našťastie celkom jednoducho splniť
  • V článku sa dozvieš ako zoskok prebieha ale aj to, kam si ísť skočiť
vzduch
Red Bull/pexels.com
  • Sezóna zoskokov je už v plnom prúde
  • Pre mnohých je zoskok padákom životným snom
  • Ten sa dá našťastie celkom jednoducho splniť
  • V článku sa dozvieš ako zoskok prebieha ale aj to, kam si ísť skočiť

Tandemový zoskok padákom je vynikajúca zábava, inhalovanie pozitívnej energie, bezpečné odreagovanie sa a dávkovanie adrenalínu v tej správnej miere. Pri zoskoku a následnom lete si uvedomíš malosť človeka a veľkosť svojej odvahy. Otvoria sa ti nielen dvere lietadla, ale aj krásne výhľady, tak neodkladaj príležitosť aspoň na chvíľu si zalietať.

Začíname

Hneď po príchode na letisko dostaneš od inštruktora kombinézu, istiace pásy a pár inštrukcií. Odskúšaš si takzvaný banán – komickú polohu – v akej visíš na inštruktorovi. Táto poloha sa musí zaujať ešte pred skokom z lietadla, čo znamená, že kým inštruktor je stále vo dverách lietadla, ty si na ňom zavesený a vytŕčaš von z lietadla. Znie to desivo, no netreba podliehať panike.

Samotný nástup do lietadla a stúpanie do oblakov väčšina ľudí prežíva s rozžiarenými očami. V lietadle môže pokojne byť 12 až 15 osôb, pričom s väčšinou absolvuješ aj špeciálne podanie ruky, symbolujúce niečoho ako „letu zdar“. Vo výške 4000 m sa bočné dvere otvoria a všetci netandemoví individualisti povyskakujú.

Cestou k dverám je potrebné sa sústrediť na chôdzu, pretože pripútaní k niekomu musíš viac balansovať a následne ti pozornosť pohltili inštrukcie v otvorených dverách lietadla. Keďže sa všetko zomelie akosi rýchlo, nemáš priveľmi čas prežívať chvíle tesne pred zoskokom ani samotný zoskok. Skôr ide o zrýchlené prežívanie.

Na padáku visíš asi 6-10 minút, inštruktor ti ukazuje oporné body na zemi, kopce, rieku, jazerá, všetkému dáva meno a ty sa čuduješ, aké je to všetko krásne.

Ideš k zemi

Ten pocit, keď sa rútiš vyše 200 km rýchlosťou k zemi, je neskutočný. To prúdenie vzduchu, jeho ostrosť, tvoja váha a gravitácia. Ide o desivý, no zároveň krásny pocit, ktorého jednota je neuveriteľná. Na rad prichádza mierne trhnutie.

Mierny vzostup do výšky nasleduje po tom, čo sa otvorí padák. Pristávanie vyžaduje len zodvihnutie nôh pred seba, ihneď po pokyne inštruktora. Po pristáti sa na teba vyleje celá dávka dovtedy nevnímaného adrenalínu a zároveň uvoľnenie v podobe vysmiatosti a presvedčenia, že to chceš absolvovať znova.

Kam si ísť skočiť?

Funjump

Miesto: letisko Dubová pri Modre – 3000 m alebo letisko Slávnica – 4000 m

Cena: 160 eur

Zoskok.sk

Miesto: Prievidza

Výška: 3 000 m

Cena: 129 eur

Adrop.sk

Miesto: Trnavský kraj (Senica)

Výška: 3 000 m

Cena: 169 eur v rátane video záznamu

Padaj.sk

Miesto: Banská Bystrica- letisko Očová

Výška: 3 000 m

Cena: 160 eur

Vertical jump

Miesto: Dubnica nad Váhom

Výška: 4 000 m

Cena: 159 eur

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK