TOP 6 festivalov hudby a gastronómie s unikátnou atmosférou, o ktorých si nevedel

  • Najobľúbenejšie obdobie roka je za rohom a s ním aj množstvo eventov, ktoré stoja za to
  • Nie je to však len o tradičných a mainstreamových festivaloch, ako sú Pohoda či Grape
  • Prinášame ti zoznam 10 menej známych akcií venovaných kultúre a gastru, ktoré ťa prekvapia
befunky-collage-21
unsplash.com
  • Najobľúbenejšie obdobie roka je za rohom a s ním aj množstvo eventov, ktoré stoja za to
  • Nie je to však len o tradičných a mainstreamových festivaloch, ako sú Pohoda či Grape
  • Prinášame ti zoznam 10 menej známych akcií venovaných kultúre a gastru, ktoré ťa prekvapia

Festival Atmosféra

Len málo Slovákov tuší, že v nenápadnej dedinke Hontianske Nemce blízko Banskej Štiavnice sa každý rok koná Festival Atmosféra. Túto jedinečnú akciu festival v dedinke Hontianske Nemce blízko Banskej Štiavnice má na svedomí mladá Slovenka Grétka Pavlovová, ktorá si vo svojich 17 rokoch povedala, že do rodnej obce prinesie niečo, čo tam ešte nebolo. Žiadna klasika typu folklór a klobásy, ale moderný a tak trochu alternatívny rodinný festival plný dobrej hudby. Tento rok na ňom vystúpia napríklad Jana Kirschner, Malalata, Para, Vec a Škrupo či Saténové ruky.

Kedy? 3. – 4. augusta

Vstupenky: 15 eur alebo 45 eur, ak chceš festival finančne podporiť

Festival Hviezdne noci

Podobne unikátnym festivalom s  krásnym názvom sú aj Hviezdne noci v Bytči. Ide o 4-dňové multižánrové podujatie, ktoré každoročne oživí mesto skvelými koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom a ďalšími aktivitami. Festival je postavený na komunitnom princípe a prepojení s obyvateľmi a architektúrou mesta. Organizátori sa nesnažia zaujať známymi kapelami či najnovšími filmami, ale chcú zaujať tými menej známymi a fajnšmekerskými. Môžeš si tu však vypočuť aj pomerne známeho Waltera Schnitzelssona či Karola Mikloša.

Kedy? 16. – 19. august

Vstupenky: 4-dňový 22 eur, 4-dňový študent 20 eur

Festival Lodenica

Nemusíš ísť stále len s prúdom a navštevovať najznámejšie festivaly. Občas padne vhod osvieženie, napríklad v podobe country festivalu. Ten najlepší na Slovensku nájdeš v Piešťanoch na Lodenici v prírodnom kempingovom prostredí blízko vody. Festival ťa zaručene vytrhne zo stereotypu a dá ti pocit, že si sa ocitol na divokom západe, pretože ľudia tu chodia v kovbojských klobúkoch, popíjajú pivo a odvšadial znie gitarové country a folk. Tento rok vystúpia napríklad Jaromír Nohavica, František Nedvěd a Tie break, Slniečko, IMT Smile , Lenka Filipová či Hrdza.

Kedy? 30. augusta až 1. septembra 

Vstupenky: jednodňová 20 eur, permanentka 30 eur, VIP 70 eur

Beer & Burger Fest

Bratislava pravidelne zažíva streetfoodové akcie pred Starou tržnicou, no teraz prichádza ešte väčšia pecka. Na Tyršovom nábreží si budeš môcť vychutnať to najlepšie spojenie mäsa v žemli, teda burgrov, a remeselných pív. Beer & Burger Fest toto leto štartuje prvý ročník open air festivalu, na ktorom budeš môcť nájsť dobroty od slovenského streetfoodu Salt’n’Pepa Foodtruck či českého Kaiser Franz, pivo od pivovarov Wywar či Jama Craft Brewery. Svoj žalúdok budeš môcť otestovať na súťaži v jedení burgrov a zahrá ti k tomu AC/DC Revival či Puding Pani Elvisovej.

Kedy? 29. – 30. jún

Vstupenky: zdarma

Festival chutí Nitrianskeho kraja

Skvelú gastronómiu nenájdeš len v Bratislave, ale aj v Nitre, kde sa už štvrtý rok koná tento chutný festival. Jeho súčasťou je tiež podujatie Jahodová Nitra, kde, ako inak, nájdeš najmä pochúťky pripravené z jahôd, ktorých pestovanie má v tomto kraji tradíciu. Akcia sa uskutoční na Starom rínku, kde sa predstavia pestovatelia, výrobcovia regionálnych špecialít, reštaurácie, streetfoody, víno či káva. Jednou z top aktivít bude pečenie jahodovej bublaniny, z ktorej vznikne nápis Nitra. Súčasťou je aj festival bubnov Drumpoint stage či tanečné vystúpenia.

Kedy? Už túto sobotu 2. júna

Vstupenky: zdarma 

Víno pod hviezdami

Je niečo lepšie, ako spojenie letného večera a dobrého vína? Myslíme si, že nie, preto by si nemal chýbať na druhom ročníku podujatia, ktoré spája sledovanie padajúcich hviezd s bohémskym popíjaním vína. Užiť si ho môžeš v Pezinských vinohradoch s krásnym výhľadom, kde sa predstavia lokálni vinári, ale môžeš tu ochutnať aj rôzne grilované špeciality, guláš, syry, koláče či kávu. Degustáciu ti spríjemnia koncerty Kataríny Korček s Jergušom Oravcom či Zuzany Mikulcovej. Na mieste bude k dispozícii aj hvezdársky ďalekohľad.

Kedy? 11. augusta

Vstupenky: 11 eur, v cene vstupného je pohár a 10 degustačných lístkov

Ak nemáte ešte program na 11. august, tak Víno pod hviezdami je tá správna voľba ;) :) :)

Lístky v predaji na:
https://www.wisomm.com/event/xJG3x6Z7hcJcnyZbR

Uverejnil používateľ Karpatská muška 6. máj 2018

Uverejnil používateľ Karpatská muška 30. máj 2018

Ak nemáš rád masy a uprednostňuješ menšie akcie, ktoré ťa vždy niečím prekvapia, určite si vyberieš. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech