Lockdown je slabý a zrejme nezaberie. Richard Sulík: Bola to naša povinnosť (NEWSLETTER)

Startitup, TASR/Martin Baumann

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Vláda schválila lockdown, ktorý nebude motivovať ľudí k očkovaniu. Najväčším problémom je podľa odborníkov povolenie vstupu na pracovisko so 7-dňovým AG testom.
  • Vychýrená Bratislavská burgráreň v januári oslávi päť rokov. O svojich začiatkoch s podnikaním porozprával majiteľ prevádzky Karls Burger.
  • Miliardový startup, ktorý nikto nečakal. Startup Figma prerazil hranicu 10-tich miliárd dolárov.

Mäkký lockdown

Od dnes máme núdzový stav so zákazom vychádzania. To je reakcia vlády na plné nemocnice pacientov a vysoké čísla novo infikovaných ľudí. Avšak obmedzenie pohybu ľudí je zmiernené viacerými výnimkami. Viacerí odborníci tento krok vlády považujú za nedostatočný. Nazývajú ho aj ako mäkký lockdown a kroky vlády považujú za zbabelé.

Niet sa čomu čudovať. Vláda vynechala viaceré body a opäť neposlúchla návrhy, aké predkladalo konzílium odborníkov. Namiesto trojtýždňového lockdownu a uzatvorenia druhého stupňa základných škôl, stredných a vysokých škôl vláda spravila po svojom. Toto rozhodnutie skritizovala aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Vo svojom príspevku uviedla: „Keď mali byť otvorené, zavreli sme. Keď ich máme na týždeň, dva zavrieť (normálne ‚chrípkové’ prázdniny) jedna z koaličných strán si silou mocou vydupe, aby ostali otvorené, aj keď dáta hovoria, že najviac sa to šíri najmä cez žiakov a študentov,“ napísala.

Okrem toho, ako aj väčšina odborníkov kritizuje najmä rozhodnutie, že nezaočkovanému zamestnancovi stačí jeden antigénový test týždenne, ktorí si vykonajú sami po príchode na pracovisko. Rozhodnutia vlády sú podľa Nicholsonovej motiváciou pre Slovákov neočkovať sa. A my v skutočnosti potrebujeme presný opak.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie