Ľuboš Blaha má na Facebooku väčšiu odozvu ako ministerstvo zdravotníctva či britský NHS

  • MZ SR má na Facebooku väčší týždenný engagement ako britská NHS
  • Popularita facebookového profilu MZ SR môže mať v digitálnej dobe pozitívny vplyv na vývoj pandémie na našom území
  • Vyšší dosah na publikum má ale Ľuboš Blaha, poslanec Smeru, ktorý na svojom profile zdieľa aj konšpirácie
TASR/Jakub Kotian, Unsplash/dole777
  • MZ SR má na Facebooku väčší týždenný engagement ako britská NHS
  • Popularita facebookového profilu MZ SR môže mať v digitálnej dobe pozitívny vplyv na vývoj pandémie na našom území
  • Vyšší dosah na publikum má ale Ľuboš Blaha, poslanec Smeru, ktorý na svojom profile zdieľa aj konšpirácie

Ministerstvo zdravotníctva SR zažilo nevídaný úspech. V týždennom engagemente  na facebooku predbehlo aj profil britskej The National Health Service (NHS). To, že má faceboková stránka Ministerstva zdravotníctva SR veľký dosah, je skvelou správou, ktorá môže pozitívne ovplyvniť vývoj pandémie na Slovensku. No na druhej strane má stále väčší dosah na publikum človek, „ktorého meno sa nevyslovuje“ a človek, na ktorého facebookovej nástenke „visí“ veľké množstvo dezinformácií. 

Na úspech na „digitálnej scéne“ dnes upozornil známy bojovník proti hoaxom v službách ministerstva zdravotníctva Jakub Goda. To, že stránka Ministerstva zdravotníctva SR predbehla v týždennom engagemente britskú NHS, je nečakaná správa, keďže sa NHS prihovára britskému publiku, ktoré je násobne rozsiahlejšie. Engagement znamená, že ľudia príspevky často lajkujú, komentujú aj zdieľajú.

1. Keby mi niekto pred rokom povedal, že FB stránka ministerstva zdravotníctva môže v týždennom engagemente predbehnúť…

Posted by Jakub Goda on Thursday, April 22, 2021

 

Sociálne siete majú v digitálnej dobe obrovskú moc a to, že sa stránka Ministerstva zdravotníctva SR teší vysokej popularite, môže zohrať zásadnú rolu napríklad pri počte zaočkovaných.

Šeliga: Blaha je obyčajný chrapúň a komunista. Ako jediný hlasoval proti príplatkom pre obete režimu

Jakub Goda vo svojom facebookovom statuse avizuje, že komunikácia Ministerstva zdravotníctva SR sa zlepší aj na iných komunikačných kanáloch ako na sociálnej sieti.

Pri kampaňovo-komunikačných veciach mimo sociálnych sietí môžem z mojej pozície len prosiť, prudiť a plakať, to robím už dobrých pár mesiacov, zatiaľ to zjavne veľmi nepomohlo. Na ministerstve dochádza zjavne k zásadnejším zmenám, noví ľudia vedú aj komunikačný odbor, viditeľnejšiu mediálnu kampaň všetci sľubujú, TV spot sa vyrába, veľmi dúfam, že to bude v najbližších týždňoch už vidieť, “ tvrdí Goda na facebookovom profile.

Prekážkou je Ľuboš Blaha

V týždennom engagemente sa Ministerstvu zdravotníctva SR podarilo prekonať britskú NHS, no Ľuboš Blaha má ešte výraznejší dosah na publikum. Ten Ľuboš Blaha, ktorý často na svojom profile píše svoje domnienky a názory. Pri koronavíruse si zauvažoval, či náhodou nejde o „americkú biologickú zbraň“.

Úplne bežné sú uňho aj „úvahy“ o exprezidentovi Kiskovi aj súčasnej prezidentke ako o bábkach USA. V jednom zo statusov hovoril aj to, že sa zaočkovať nedá, lebo neverí propagande, ale ani nechce „nikoho odhovárať“. Nasledovalo množstvo výčitiek na prednostné očkovanie poslancov a členov vlády.

Slováci sa skladajú na jednosmernú letenku pre Ľuboša Blahu. Chcú, aby odletel do jeho obľúbenej krajiny

Ľuboš Blaha kraľuje politickému Facebooku už dlhodobo. Už minulý rok informoval Denník N, že Ľuboš Blaha je absolútnym ťahúňom smeru a politikom, ktorý má na Facebooku najviac interakcií. Ich súčasťou sú aj komentáre, ktoré administrátori jeho stránky podľa údajov blbec.online často mažú.

Súčasťou kontentu facebookového profilu Ľuboša Blahu sú však aj hoaxy, ktoré zdieľa. Práve Ľuboš Blaha bol jedným zo šíriteľov upravenej fotografie, na ktorej bola prezidentka SR Zuzana Čaputová s graficky deformovanou tvárou a „židovským“ nosom.

Konšpirátori zdeformovali tvár prezidentky Čaputovej. Podvodnú fotografiu šíri aj Ľuboš Blaha

Ako informuje portál Omediach, Ľuboš Blaha šíril aj fotografiu s upraveným titulkom článku v Denníku N. Blaha vtedy šíril hoax, že Denník N mal napísať, že na proteste v Bratislave bolo 10 miliónov ľudí. To, že v 5 milónovom Slovensku nemohlo protestovať 10 miliónov ľudí, je zrejmé. Zrejmé to bolo aj Denníku N, ktorého titulok uvádzal úplne iné číslo, konkrétne 65-tisíc.

Predstavujem si krajinu, v ktorej bude mať väčší dosah facebookový profil s overenými informáciami

Jakub Goda ale avizuje, že Ministerstvo zdravotníctva SR sa pokúsi zvíťaziť aj nad Blahom. „Môžeme sa pokúšať predbehnúť na sieťach aj Kim Kardashian, ale to aj tak nebude stačiť, očkovacie obrazy, vizuály a zvuk mali byť dnes už všade, mali vyliezať z chladničky, strašiť pod posteľou, liezť na nervy, otravovať a nedať pokoj zo všetkých strán, formátov a médií. Verím, že sa to konečne zlepší, budem zatiaľ aj naďalej prudiť a prosiť a okrem toho sa pokúšať predbehnúť aj toho Blahu.“

Zdroje: Facebook/ Jakub Goda, Denník N, Omediach, blbec.online

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech