BIKONUR – Najkrajšie mestské bicykle s rozumnou cenou, ktoré kúpiš na Slovensku

  • Pamätáš si, ako si sa ako malý učil jazdiť na bicykli? S pomocnými kolieskami? To boli zlaté časy. Bicyklovanie je činnosť, ktorú si zamiluje každý. My sme si pokecali s Ľubošom Jurgom, ktorý svoju vášeň pretavil v podnikanie.
tutofinal
  • Pamätáš si, ako si sa ako malý učil jazdiť na bicykli? S pomocnými kolieskami? To boli zlaté časy. Bicyklovanie je činnosť, ktorú si zamiluje každý. My sme si pokecali s Ľubošom Jurgom, ktorý svoju vášeň pretavil v podnikanie.

Ahoj Ľubo, predstav nám seba. Kto si, čo si, čo robíš?:)

Ahoj,  som 33–ročný ženáč s čerstvým prírastkom do rodiny :) Živím sa hlavne podnikaním v oblasti športu a športovej výživy. Mojou hlavnou činnosťou je výroba a predaj štýlových mestských bicyklov značky BIKONUR. Jeden z mojich ďalších projektov je napríklad ProteinNuts. Odporúčam ochutnať, najlepšie orechové maslá na trhu :)

 

Ako dlho sa venuješ cyklistike? Si profesionál?

Profesionál nie som, ale cyklistiku som vždy zbožňoval a mám veľa odjazdené, ako na cestnom tak aj horskom biku. Pred tým, ako som začal podnikať, som pracoval pre významného importéra bicyklov v Českej Republike. Tam som aj zistil, čo všetko takýto busines obnáša.

 

Bikonur funguje už nejakú tú dobu. Ako vzniklo?

Od spustenia ubehol zhruba jeden rok. Prvotný nápad mal môj obchodný partner Juraj a spoločne sme to následne dotiahli až ku spusteniu predaja. Bol to celkom dlhý proces, kde podstatnú časť zabral výber správnych dodávateľov.

1239647_10201762030033908_21183474_n

fotka: archív Ľ.J.

A prečo názov Bikonur? :)

Pred tým ako sme vybrali názov Bikonur sme mali asi 50 iných. Hneď, ako nás napadlo toto slovo, tak sme vedeli, že to je ono! Dobre sa to pamätá, je v tom zakomponovaný bike a pekne to ladí s našim claimom CITY IS OUR SPACE. Preto aj tá raketka v našom znaku.

 

Bicykle sa predávajú na každom rohu. Vďaka čomu je teda Bikonur dlhodobo pre zákazníkov zaujímavý?

Áno to máš úplnú pravdu. Bikov je na každom rohu veľa. My sa chceme odlišovať hlavne originálnym designom a možnosťou nakombinovať si svoj bike čisto podľa svojej predstavy. Na našich stránkach máme vytvorený konfigurátor, kde si zákazník môže jednoduchým spôsobom nakombinovať svoj ideálny bike. Zákazník si môže vybrať farbu ráfikov, pneumatík, rukovätí atď. Toto všetko pri zachovaní veľmi priaznivej ceny.  Bike odosielame na 80% zložený v krabici. Priložený je stručný návod, ako si bike dokončiť, takže šikovnejší nemusia chodiť nikde.

Optimized-bike_14

fotka: archív Ľ.J.

Aké sú špecifiká trhu pre bicykle? V čom sa líšia od iných predajov cez eshop?

U bikov je problém že nie sú opakované nákupy, takže zarobiť musíme už pri prvom nákupe čomu treba prispôsobovať aj volenú formu propagácie.

 

Má biznis s bicyklami hranice? Chceli by ste napr., aby na ňom jazdil aj prezident SR?

Ak si toto pán Kiska číta a mal by záujem o štýlový dopravný prostriedok do prezidentského paláca, veľmi radi jeden BIKONUR poskytneme. Bude nám cťou. Naš dlhodobý cieľ je pokryť krajiny EU. Na bicykle dávame momentálne ja dopravu zdarma po celej EU. Už teraz odosielame zhruba polovicu bikov do okolitých štátov.

02

fotka: archív Ľ.J.

Plánujete do budúcna aj rozšíriť svoje portfólio? Napr. o modifikované elektrické bicykle?

Áno, určite plánujeme portfólio rozširovať. Zameriavať sa budeme stále na mestské bicykle. Plánujeme zaradiť do ponuky napr. mestské skladačky.  Elektrické bicykle neplánujeme, snažíme sa udžať naše ceny nízko, aby sme oslovili čo najširšie spektrum zákazníkov.

 

Dnes už existuje kopa dopravných prostriedkov (Wheela, Longboardy atď.) ktoré dokážu nahradiť bicykle a pritom fungujú na podobnom, ak nie rovnakom princípe. Nebojíte sa, že do budúcna hlavne mladí budú preferovať práve tieto náhrady, pretože to začína byť celkom trendy?

Z môjho pohľadu určite nie. Už len pokiaľ sa chceš prepraviť na troška dlhšiu vzdialenosť tak spomínaným prostriedkom dochádza ‘‘dych‘‘. Bike je proste klasika :)

 

Čo by si poradil človeku, ktorý chce začať podnikať v tomto segmente?

Určite musí mať vzťah k cyklistike a produkt by mal byt niečím originálny, aby zaujal a nesplynul s tisíckami iných. Je to beh na dlhú trať, takže aj veľa trpezlivosti a nepoľavujúcu chuť pracovať.

12002855_496492797184277_7486937720537931103_n

fotka: FB/Bikonur

Dostal si chuť ísť sa bicyklovať? Startitup už zajtra pre teba a tvojho kamoša/kamošku prinesie možnosť získať krásne bicykle Bellatrix a Cursa. Sleduj pozorne náš Facebook!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech