Majetok Jeffa Bezosa raketovo vzrástol, má na konte ako prvý miliardár vyše 200 miliárd dolárov

  • Niet pochýb o tom, že Jeff Bezos neustále napreduje, čoho dôkazom je aj hodnota jeho majetku
  • Stopku mu nedal ani rozvod, ani koronakríza
TASR/Jeff Bezos
  • Niet pochýb o tom, že Jeff Bezos neustále napreduje, čoho dôkazom je aj hodnota jeho majetku
  • Stopku mu nedal ani rozvod, ani koronakríza

Včerajšok bol pre generálneho riaditeľa Amazonu Jeffa Bezosa novým míľnikom. Podľa informácií Forbesu sa Bezos stal vôbec prvým najbohatším mužom, ktorý má na svojom konte presne 202 miliárd amerických dolárov. Táto suma predstavuje o takmer 90 miliárd viac, ako mal nedávny najbohatší muž sveta Bill Gates.

Ako ukazuje Bloomberg Billionaires Index, druhé miesto v rebríčku najbohatších mužov sveta patrí Billovi Gatesovi s 124 miliardami a na tretej priečke skončil Mark Zuckerberg so 115 miliardami.

Bezosa nezložila ani pandémia či rozvod 

To, že sa Bezos stal najbohatším mužom s vôbec najvyššou čiastkou peňazí, nie je v konečnom dôsledku také prekvapivé. Amazon v čase koronakrízy zažíva zlaté časy, nehovoriac o situácii spred troch až štyroch mesiacoch, kedy ľudia trávili veľa času v karanténach.

Dokazuje to portál Fortune, podľa ktorého Amazon profitoval aj počas pandémie. Začiatkom júla sme písali o tržbách tejto spoločnosti, ktoré v tom čase presiahli sumu 10 miliárd amerických dolárov. Podľa Investopedie Bezos vlastní 57 miliónov akcií Amazonu, čo predstavuje 12 percent spoločnosti.

bezos
zdroj: SITA via AP/Evan Agostini

Vietor z plachiet mu nevzal ani rozvod so svojou vtedajšou manželkou MacKenzie Bezos. Po rozvode od Bezosa žiadala, aby na ňu prepísal menej ako 20 miliónov akcií spoločnosti, píše The Guardian. Niekoľko rokov po rozvode sa z nej stala kandidátka na najbohatšiu ženu sveta.

Gates a Zuckerberg čelia svojim problémom 

Za Jeffom Bezosom príliš nezaostáva ani Bill Gates. Aj keď sa v poslednej dobe stal terčom kritiky a konšpiračných teoretikov, jeho hodnota naďalej stúpa. V neposlednom rade sa často vyjadruje k súčasnej pandémii a vakcínam, čoho dôkazom je jeho spolupráca s firmami, ktoré vyvíjajú vakcíny. V nedávnom rozhovore pre The Economist povedal, že pandémia sa neskončí skôr ako budúci rok. 

Tretí najbohatší muž, Mark Zuckerberg, má v súčasnosti iné problémy. Koncom mája sa mu v rebríčku najbohatších mužov sveta podarilo predbehnúť Warrena Buffeta, čo bol úspech. Najnovšie sa však do médií dostala správa o tom, že facebookový algoritmus pomáha k šíreniu dezinformácií týkajúcich sa COVID-19. Obvykle ide o hoaxy, ktoré ale môžu poškodiť ľudské zdravie. 

Zdroje: Forbes, Bloomberg, Fortune, Investopedia, The Guardian, The Economist

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech