Majstrovstvá sveta sa pre Slovensko končia. Na Kanadu sme v rozhodujúcom zápase nestačili

• Sledovali sme zápas Slovensko vs. Kanada NAŽIVO
  • Duel rozhodol o tom, ktorý z tímov postúpil do boja o medaily
Slovenskí hokejoví reprezentanti
Slovenskí hokejoví reprezentanti TASR/Michal Runák

Pred nami bol dnes prvý zápas vyraďovacej časti majstrovstiev sveta v hokeji. V praxi táto fáza znamená len jedno: prehráš – vypadneš, vyhráš – postúpiš do boja o medaily. Slováci sa do „play-off“ prebojovali po ročnej pauze. Kvalifikovali sa zo štvrtej a poslednej postupovej priečky v skupine B a vyzvali víťazov skupiny A. Tými sa tentokrát stali Kanaďania.

Hokejisti z krajiny javorového listu sa Slovákom postavili v skvelej forme. Na tohtoročných majstrovstvách ešte neprehrali, na konte majú dve remízy, respektíve výhry po predĺžení. Zároveň ide o minuloročných šampiónov a v snahe svoj titul obhájiť aj jedných z favoritov turnaja.

Skupinu odohrali v pražskej O2 Aréne, kde tiež privítali Slovákov. Tí sa do Prahy presunuli po skupinovej fáze v Ostrave.

Kanada v skupinovej fáze MS 2024:

Veľká Británia 2 : 4 Kanada; Dánsko 1 : 5 Kanada; Kanada 7 : 6 Rakúsko po predĺžení; Kanada 4 : 1 Nórsko; Kanada 5 : 3 Fínsko; Švajčiarsko 2 : 3 Kanada; Kanada 4 : 3 Česko.

Slovenská forma nebola v porovnaní s Kanaďanmi až na takej dobrej úrovni. Zo siedmich skupinových stretnutí hokejisti zaznamenali štyri výhry (jednu po predĺžení) a tri prehry (jednu po nájazdoch). V poslednom zápase proti Švédsku inkasovali 6 gólov.

Slovensko v skupinovej fáze MS 2024:

Slovensko 4 : 6 Nemecko; Slovensko 6 : 2 Kazachstan; USA 4 : 5 Slovensko po predĺžení; Slovensko 4 : 0 Poľsko; Francúzsko 2 : 4 Slovensko; Slovensko 2 : 3 Lotyšsko po nájazdoch; Švédsko 6 : 1 Slovensko.

Prvý zápas vyraďovacej fázy tohtoročných majstrovstiev sveta sme sledovali ONLINE.

Slovensko vs. Kanada NAŽIVO

Slovensko 3 : 6 Kanada

18:46 hod: Koniec zápasu

Slovenskí hokejisti sa po štvrťfinálovom zápase so šampionátom lúčia. Do bojov o medaily postupujú s víťazstvom 3 : 6 Kanaďania, pričom strelecké pokusy v pomere 21 : 43 oproti Slovákom viac než zdvojnásobili.

20 min: Kanada hrá presilovú hru

Za nešportové správanie odchádza na trestnú lavicu Miloš Kelemen.

20. min: KANADA DÁVA GÓL!

Slovensko hralo bez brankára so šiestimi hráčmi na ľade. Nick Paul skóruje do prázdnej brány.

18. min: Koniec presilovej hry

Kanada hrá v plnom počte.

17. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Marek Hrivík zakončuje akciu Slovenska a znižuje na rozdiel dvoch gólov. Kanada hrá so štyrmi hráčmi.

16. min: Slovensko si zahrá presilovú hru 5 proti 3

Za nešportové správanie odchádza na trestnú lavicu Connor Bennard.

16. min: Slovensko si zahrá presilovú hru

Michael Bunting odchádza za hákovanie na trestnú lavicu.

15. min: Vylúčenia

Za nešportové správanie na trestnú lavicu odchádzajú Andrew Mangiapane a Patrik Koch. Hrá sa naďalej 5 proti 5.

15. min: Hrá sa v plnom počte

Obaja vylúčení sa vracajú na ľad.

13. min: Hrá sa 4 proti 4

Na trestnú lavicu odchádzajú za držanie Juraj Slafkovský a za seknutie Brandon Tanev.

8. min: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Miloš Kelemen znižuje kanadský náskok.

7. min: KANADA DÁVA GÓL!

Brandon Tanev zvyšuje náskok svojho tímu na rozdiel štyroch gólov.

Dylan Guenther skóruje a Kanada vedie o tri góly!

6. min: Juraj Slafkovský je na ľade

Slafkovský sa po ošetrovaní vracia do zápasu.

6. min: Koniec presilovej hry

Slovensko hrá v plnom počte.

4. min: Juraj Slafkovský je v opatere lekárov

Juraj Slafkovský zablokoval kanadskú strelu rukou. Po zákroku ho ošetruje tímový lekár.

2. min: Kanada si zahrá 4-minútovú presilovú hru

Na trestnú lavicu za nebezpečnú hru vysokou hokejkou odchádza Pavol Regenda. Dostáva 2 + 2 minúty.

18:03 hod: Začína sa tretia tretina

Slovenskí hokejisti majú 20 minút na to, aby sa vrátili do boja o semifinále.

17:45 hod: Koniec druhej tretiny

Druhá 20-minútovka je za nami, Kanada dokázala zvýšiť svoj náskok a vedie 1 : 3. Štatisticky sú hokejisti zo zámoria tiež aktívnejší, na strely na bránu vedú nad Slovákmi 26 : 16.

13. min: Koniec presilovej hry

11. min: Slovensko si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za krosček odchádza Bowen Byram.

4. min: KANADA DÁVA GÓL!

Nick Paul zvyšuje kanadský náskok.

17:09 hod: Začína sa druhá tretina

Druhá dvadsaťminútovka je pred nami a v plnom prúde.

16:52 hod: Koniec prvej tretiny

Slováci sa po góle dostali do veľkých príležitostí, vyrovnať sa im však v prvej 20-minútovke nepodarilo. Kanada vedie aj štatisticky pri pohľade strely na bránu (13 : 7). Náš ONLINE prenos zo zápasu Slovensko vs. Kanada pokračuje druhou tretinou.

Peter Cehlárik s pomocou kanadského „teču“ znižuje na 1 : 2!

7. min: Koniec presilovej hry

5. min: Kanada si zahrá presilovú hru

Na trestnú lavicu za krosček odchádza Mário Grman.

5. min: KANADA DÁVA GÓL!

Pierre-Luc Dubois zvyšuje kanadský náskok.

3. min: KANADA DÁVA GÓL!

Jared McCann dáva svoj tretí gól na šampionáte a otvára skóre dnešného zápasu.

16:20 hod: Zápas sa začína

Hráči sú na ľade, úvodné buly vhodené, prvá tretina je v plnom prúde.

Slovenská zostava

Slováci nastupujú bez Martina Pospíšila, ktorý sa sa zranil v zápase so Švédskom.

Brankár: Hlavaj – Čerešňák, Fehérváry, Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Nemec, Ivan, Hudáček, Cingeľ, Tatar – Grman, Koch, Kelemen, Čacho, Regenda – Gajdoš, Daňo, Sukeľ, Kurdna.