MakeS­pa­ce: Váš šat­ník v clou­de

Michal Tomek / 4. mája 2014 / Tools a produktivita

Pred­stav­te si situ­áciu: býva­te v men­šom byte, pre­šla zima, máte kopu svet­rov, bun­du, topán­ky a iné veci. Nemá­te ich kam na leto ulo­žiť. Prí­pad­ne by ste aj mali, no vie­te, že ten pries­tor sa bude dať urči­te využiť lep­šie. Môže­te teda skú­siť rôz­ne úschov­ne ale­bo novú služ­bu Makes­pa­ce.

 

Aby som bol úplne presný, MakeSpace nemôžete využiť na Slovensku. Ide totiž o lokálnu službu, ktorá funguje pre obyvateľov New Yorku. No myšlienka je dobrá, a tak skôr či neskôr príde niekto, kto sa ňou začne zaoberať aj u nás.

 

Služba MakeSpace bola spustená v septembri minulého roku, kedy získala aj prvú seed investíciu vo výške 2,1 milióna dolárov. Zaujímavosťou je, že okrem klasických investičných spoločností investoval do MakeSpace ako jediný jednotlivý investor aj guru sociálnych médií a vín, Gary Vaynerchuk. Koncom apríla 2014 ohlásil MakeSpace už sériu A financovania vo výške 8 miliónov dolárov, ktorú viedla investičná spoločnosť Upfront Ventures. Tým sa celkového financovanie spoločnosti dostalo na úroveň 10,1 milióna dolárov.

 

 

Zakladateľom MakeSpace-u je Sam Rosen, ktorý zároveň pôsobí ako CEO spoločnosti. Ďalšími spoluzakladateľmi sú Rahul Gandhi (videprezident pre financie a prevádzku) a Adam LeVasseur (CTO). Prví dvaja menovaní pôsobili pred MakeSpace-om v investičných spoločnostiach, ktoré financovali práve aj tento startup. Rosen bol na marketingových pozíciách v rámci už spomínaných Upfront Ventures a Rahul pôsobil ako principal v High Peaks Venture Partners.

 

 

 

Čo je na MakeSpace také zaujímavé?

Popri všetkých online úložiskách, ktoré v dnešnej dobe existujú (ako napríklad Dropbox či Google Drive) sme akosi pozabudli na fyzické úložiská. MakeSpace, ak to trochu odľahčím, vytvoril cloud verziu pre naše fyzické, offline veci.

Nemusíte chodiť do nejakých centrálnych úschovní. Len si naplánujete, kedy vám MakeSpace dovezie bedničky a so šoférom sa dohodnete, kedy si po ne príde. Tie sa uložia v lokálnom „storage room“ so zabezpečením. A opäť sa len ozvete, keď budete potrebovať svoje veci naspäť. Za štyri bedničky platíte 25 dolárov mesačne. Možno trochu privysoká suma, no takéto skladovanie vecí je v meste ako New York pravdepodobne nevyhnutnosťou. Viac informácií a inšpirácie nájdete na webe.

 

Viete o niečom takom aj u nás?  Dajte nám vedieť, aby sme o vás mohli napísať :)

 

Zdroj: makespace.com

Pridať komentár (0)