Mall a Heureka v rukách nového majiteľa!

  • Je to oficiálne: Mall a Heureku kupuje český Rockaway za viac ako 5 miliárd korún.
image_1445858292.jpeg
  • Je to oficiálne: Mall a Heureku kupuje český Rockaway za viac ako 5 miliárd korún.

 

Česká skupina Rockaway na čele s Jakubom Havrlatom potvrdila to, o čom sa na internetoch hovorilo už dlho. O čo sa vlastne jedná? Konkrétne hovoríme o spoločnosti Netretail Holding B.V, pod ktorú patrí aj internetový obchod Mall a spoločnosti Naspers OCS, ktorá prevádzkuje slovenskú a českú Heuréku.

Internetový obchod Mall, ako aj Heureka, sú úspešnými spoločnosťami. Heureka funguje na slovenskom a českom trhu a Mall zasa pôsobí okrem Česka a Slovenska aj v Maďarsku, Poľsku či Slovinsku.

 

 

Rockaway je v oblasti e-commerce machrom. V súčasnosti zastrešujú mnoho e- shopov ako napríklad Sporty.cz, Parfemy.cz, Vivantis a tak podobne.

O cene sa dlho špekulovalo, média uvádzali rôzne sumičky ale tá finálna je najpôsobivejšia. Cena údajne presiahla 200 miliónov eur.

„Mall i Heureka sú úspešné spoločnosti, ktoré skvele rozvinú našu aktivitu na poli e- commerce,“ hovorí CEO Rockaway, Jakub Havrlant. Ako sám povedal, táto príležitosť im priniesla možnosť zaútočiť na ročný  obrat 1 miliardy eur. Tým pádom, by sa tak spoločnosť stala jednotkou na stredoeurópskom trhu. Vďaka spojeniu by mohli prekonať aj najväčšieho hráča Alza.cz.

 

 

Podľa zakladateľa Netretailu, Ondreja Fryca,  je internetové obchodovanie stále v plienkach. S uzavretým obchodom je nadmieru spokojný a dúfa, že to neprinesie úžitok len spoločnosti, ale aj internetového obchodovaniu ako takému.

Podľa informácii českého czechcrunch.cz  túto transakciu vykonala skupina Rockaway a financovanie bolo zaistené aj menami ako Daniel Křetínský, patrik Tkáč či spoločnosť PPF.


Zdroj: tyinternety.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech