Mark chce, aby ste facebookovali aj v práci!

  • Väčšina z nás už aj tak facebookuje v práci, ale Mark to chce spraviť oficiálnym a pravdepodobne príde čoskoro s novým produktom pod názvom "Facebook at work".
image_1416236226.jpeg
  • Väčšina z nás už aj tak facebookuje v práci, ale Mark to chce spraviť oficiálnym a pravdepodobne príde čoskoro s novým produktom pod názvom "Facebook at work".

Facebook má po novom ambíciu prerásť sociálnu sféru klasického Facebooku a postupne prenikať do sveta profesionálov – teda aspoň podľa Financial Times, ktoré majú túto informáciu od neznámeho zdroja z prostredia Facebooku. 

Tento zdroj uviedol, že nový (na firmy orientovaný) produkt, bude obsahovať všetky základné prvky, na ktoré sme zvyknutí aj z klasického Facebooku. News feed, skupiny a možnosť messegingu zostanú nedotknuté, avšak pribudnú nové tooly zamerané predovšetkým na prácu na sharovaných dokumentoch. Facebook at work bude úplne oddelený od osobných profilov, čo máte teraz a nebude ťahať žiadne údaje do nových „business“ accountov a naopak. Takže zabudnite na olukávanie vašich priateľov, aspoň na tejto novej platforme!

 

Celý projekt sa má vyvíjať v londýnskej centrále Facebooku, kde ho zamestnanci majú dokonca už dlhší čas používať na interné účely. Podľa zdroja sa však Mark pohráva s myšlienkou o spustení public verzie a tak zabŕdne do vôd iných business-sociálnych sieti a toolov. Je teda dost možné, že si brúsi zuby aj na LinkedIn, ktorý má svoje vlastné problémy. Keď zostane v rovine iba ako „enterprise collaborative tool“, pustí sa do boja s ešte väcšími hráčmi ako je Google, Microsoft a IBM, čo je už iný level.

Facebook to samozrejme odmietol komentovať, čo je odpoveď sama o sebe :).

 

Zdroj: einfolive.com, fortune.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK