Mark Zuckerberg bude zúriť: Slovák Juraj Ivan zničil biznis model Facebooku

  • Svetové média píšu o vývojárovi Jurajovi Ivanovi, ktorý vydal nové rozšírenie na Chrome.
Screen Shot 2015-12-17 at 18.58.19
  • Svetové média píšu o vývojárovi Jurajovi Ivanovi, ktorý vydal nové rozšírenie na Chrome.

Rozšírenie pre prehliadač Chrome publikoval populárny server Product Hunt a jeho cieľom je odstrániť z tvojej nástenky všetko, čo tam nemá čo hľadať. To znamená, že uvidíš len stránky a príspevky priateľov, ktorých reálne followuješ.

Aby som bol presný, odteraz neuvidíš žiadne sponzorované posty. To, že nejaký tvoj kamoš lajkne príspevok na stránke, ktorá s tvojimi záujmami nemá nič spoločné, predsa nemá na tvojom Facebooku čo hľadať. Nástenka sa tak stane opäť tým, čo od nej ľudia žiadajú, no čo Facebooku nezarába.

999bb121-b759-41fe-bafb-964689b20764

5add6ee7-8434-4035-af9c-a6ecdf4ec6dc

 

„Väčšina príspevkov na Facebooku bola od ľudí a stránok, ktoré som nikdy nesledoval. Tieto príspevky sa ukazovali na mojej nástenke preto, že ich lajkovali moji známy. Keď som mal svoj news feed zaplnený takýmito vecami, často som sa vôbec nedostal k informáciam od svojich priateľov,“ píše Juraj.

Slovenský vývojár je okrem tohoto rozšírenia autorom OS X aplikácie Author a chystá aj prémiový „instagram“ Rich Kids. Celé rozšírenie mu vraj trvalo naprogramovať 24 hodín. Jeden deň teda stačí na to, aby niekto zničil Zuckerbergovi celoživotnú prácu?:)

Ak ľudia preukážu záujem, Juraj chce toto rozšírenie priniesť aj na Safari. Hoci teda očakávame, že ho v blízkej dobe čaká telefonát zo Silicon Valley a projekt čoskoro skončí. Ale uvidíme.

Screen Shot 2015-12-17 at 18.59.26

thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK