Matovič je premiér cigáňov. Musíme nosiť rúška ako takí debili, reaguje Fico

  • Expremiér na tlačovke reagoval na vystúpenie súčasného predsedu vlády v parlamente
  • Matovič povedal, že Fico by mal doma šúchať nohami a čakať, kedy mu na dvere zaklope NAKA
20202204_nrsr6_19698132
Foto: TASR-Jaroslav Novák
  • Expremiér na tlačovke reagoval na vystúpenie súčasného predsedu vlády v parlamente
  • Matovič povedal, že Fico by mal doma šúchať nohami a čakať, kedy mu na dvere zaklope NAKA

Premiér Igor Matovič sa v parlamente vyjadril, že Ficova vláda nenechala v pokladnici nič navyše, naopak, rozkradla čo sa dalo a tak zrejme budeme mať vysoký dlh.

Predseda Smeru s reakciou dlho nečakal. Na brífingu po hlasovaní povedal, že Matovič naňho útočí, lebo je bezradný a nevie, čo má robiť. Pokles ekonomiky, zadlženie aj rast nezamestnanosti počas koronakrízy je podľa neho vinou novej vlády. „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigáňov. On sa o nikoho iného nestará,“ povedal Fico. 

Expremiér sa nezabudol ešte pred tlačovkou posťažovať, že musia „ako debili nosiť rúška“.

Poslanci Smeru-SD pred dnešným vystúpením premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) v pléne opustili rokovaciu sálu. Fico to na tlačovke obhájil tým, že tak urobili preto, lebo „bláznov počúvať nebudú“. „To, čo dnes Matovič predviedol, prekročilo všetku mieru súdnosti a potvrdilo jeho charakteristické črty. Odignoroval celú rozpravu k PVV a nebolo mu tak možné dať žiadnu faktickú poznámku,“ uviedol Fico.

Ak si (Matovič) myslí, že sa niekto z neho pokaká, tak je na veľkom omyle. Takýchto polobláznov sme tu už mali všelijakých a dopadne podobne, ako dopadli tí poloblázni v minulosti,“ pokračoval Fico. 

Jeden z poslancov Smeru Vladimír Fajč podľa Fica hlasoval za programové vyhlásenie vlády omylom. „Celý poslanecký klub tak hlasoval proti tomuto šialenému dokumentu,“ objasnil Fico. 

Zdroj: YouTube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech