Matovič sa začína podobať na Fica, mal by ukázať, že nie je len opozičný krikľúň, tvrdí Biháriová

  • Irena Bihariová z mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko reaguje na postoj premiéra Igora Matoviča k plagiátorstvu Borisa Kollára
  • Tvrdí, že Matovič používa dvojaký meter a definitívne sa tak vyrovnáva Robertovi Ficovi
Facebook/Irena Bihariová, TASR/ Jakub Kotian,Dano Veselský
  • Irena Bihariová z mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko reaguje na postoj premiéra Igora Matoviča k plagiátorstvu Borisa Kollára
  • Tvrdí, že Matovič používa dvojaký meter a definitívne sa tak vyrovnáva Robertovi Ficovi

Predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová sa rozhodla reagovať na Borisa Kollára a kauzu jeho plagiátorstva. Vo videu, ktoré uverejnila na sociálnej sieti, konštatuje, že z tejto situácie sa cíti zhrozená. 

Dnes, necelých 100 dní vo funkcii, ste sa definitívne rozhodli vyrovnať sa Robertovi Ficovi. Kryť Borisa Kollára a jeho plagiátorskú kauzu je z vašej strany o to väčšia hanba, že ste v úplne rovnakom prípade Andreja Danka žiadali jeho odstúpenie z postu predsedu parlamentu. Dnes tvrdíte, že toto je iné, hovorí.

Matovič o diplomovke: Ja Borisa Kollára vyzývať nebudem, je svojprávny, aby vyvodil zodpovednosť

Bihariová tvrdí, že v tomto prípade musí s obavou skonštatovať, že sa Matovič naozaj podobá na Roberta Fica.  Je to podľa nej veľkým sklamaním, nakoľko takto súčasný premiér ukazuje voličom, že pravidlá neplatia, ak ide o takzvaných našich ľudí. 

Tvrdí, že Matovič používa dvojaké metre a že nie je ochotný byť viazaný tými nárokmi a pravidlami, ktoré sám vznášal a ktoré očakával od predošlej vlády. 

 

V takomto kontexte môžete naozaj rečniť o vašom džiháde s mafiou koľko chcete, faktom zostáva, že ak nie ste schopný dodržiavať pravidlá vo vzťahu k sebe alebo svojim koaličným partnerom, ktoré ste žiadali dodržiavať od ostatných, vo vaše sľuby o zámere bojovať s korupciou a mafiou dokáže veriť len málokto, hovorí Bihariová.

Čerstvá predsedníčka Progresívneho Slovenska sa vyjadrila, že ju osobne mimoriadne mrzí práve to, že mnoho voličov a voličiek Igorovi Matovičovi odovzdalo dôveru na znak nejakého vzoprenia a očakávajú, že splní to, čo im vždy sľuboval. Súčasný premiér podľa nej prisľúbil, že bude iný, že bude spravodlivý a že bude dodržiavať rovné metre.

 

Podľa Bihariovej teraz Matovič, naopak, voličov a voličky vystavuje situácii, kedy môžu vidieť a byť svedkami toho, že rovné metre neplatia, keď ide o našich ľudí a že si vie pravidlá a hodnoty ohýbať podľa toho ako mu vyhovujú. 

Dnes už sa už nedá na všetky zlyhania reagovať argumentom, lebo Fico. Nezískali ste od svojich voličov bianco šek, že môžete robiť čokoľvek, stačí postrašiť návratom SMER-u. Pán premiér, teraz je čas ukázať, že nie ste len opozičný krikľúň, ale líder koalície, ktorý si vie stáť za slovom a dodržiavať tie isté pravidlá, ktoré žiadal od iných, uzatvára Irena Bihariová.

Zdroj: Facebook/Irena Bihariová

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá