Matúš Vallo tvrdí, že si nemôžeme dovoliť ďalší Pezinok. Navrhuje jednoznačné opatrenia

  • Primátor hlavného mesta zdôrazňuje, že situácia, aká nastala v DSS v Pezinku sa nesmie opakovať
  • Mesto Bratislava podľa primátora vyvinieme maximálne úsilie v tom, aby zabezpečilo testovanie nových klientov aj cielené testovanie personálu v priamom kontakte so seniormi vo všetkých zariadeniach, ktoré sú na území Bratislavy
TASR, Pixabay.com
  • Primátor hlavného mesta zdôrazňuje, že situácia, aká nastala v DSS v Pezinku sa nesmie opakovať
  • Mesto Bratislava podľa primátora vyvinieme maximálne úsilie v tom, aby zabezpečilo testovanie nových klientov aj cielené testovanie personálu v priamom kontakte so seniormi vo všetkých zariadeniach, ktoré sú na území Bratislavy

V Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Pezinku bolo včera  pozitívne testovaných 42 klientov a 5 pracovníkov na COVID-19. Na aktuálnu situáciu v domove zareagovalo ja vedenie Bratislavy. Mrzí nás aktuálna situácia v zariadení sociálnych služieb v Pezinku. O to viac, že sa v ohrozenej situácii ocitli tí najzraniteľnejší z nás,” hovorí primátor Matúš Vallo.

Primátor Bratislavy taktiež vyjadril podporu Bratislavskému samosprávnemu kraju aj personálu zariadenia a odmieta mediálne hľadanie vinníkov v radoch opatrovateliek a ošetrovateliek, ktoré denne odvádzajú v sociálnych službách ťažkú a častokrát neviditeľnú prácu.

Gepostet von Mesto Pezinok am Montag, 13. April 2020

Zdôraznil, že v sociálnych službách pre seniorov na území Bratislavy pracuje skúsený a preškolený personál s profesionálnymi ochrannými pomôckami. Ten je podľa Valla vedený  k tomu, aby v maximálnej miere prispieval k ochrane zdravia starších obyvateľov Bratislavy umiestnených v zariadeniach dlhodobej starostlivosti.

kampan zadarmo od startitup

 

Ale ani napriek ich snahám a všetkým doteraz zavedeným preventívnym opatreniam v tom nebudeme úspešní bez testovania nových klientov zariadení a klientov, ktorí sa vracajú do zariadení po hospitalizácii, a tiež bez pravidelného cieleného testovania zamestnankýň a zamestnancov zariadení pracujúcich v priamom kontakte so seniormi,” objasňuje.

Mesto Bratislava podľa primátora nepoľaví a vyvinieme maximálne úsilie v tom, aby zabezpečilo testovanie nových klientov aj cielené testovanie personálu v priamom kontakte so seniormi vo všetkých zariadeniach, ktoré sú na území Bratislavy. 

Informovanosť je úplný základ. Usilujem sa o to stále. Dnes aj naživo cez livestream. Sledovali ste? Ako sa vam páčil?

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Sonntag, 15. März 2020

Nemôžeme si dovoliť ďalší Pezinok. Ďakujeme všetkým opatrovateľkám, ošetrovateľkám a ďalšiemu personálu za starostlivosť, ktorú obyvateľkám a obyvateľom Bratislavy venujú,” dodáva Matúš Vallo. 

V súvislosti urgentnou situáciou v DSS primátor Pezinka Igor Hianik obdržal včera list, v ktorom ho pisateľ upozornil na vážnu situáciu, ktorá predchádzala medializovaným udalostiam v spomínanom zariadení. Aj napriek tomu, že DSS Pezinok nepodlieha pod kompetenciu mesta, vzhľadom na závažnosť informácií uvedených v tomto liste primátor Pezinka ešte včera večer požiadal Policajný zbor SR o prešetrenie podozrenia zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia zdravia neznámym páchateľom.

Gepostet von Mesto Pezinok am Montag, 13. April 2020

Včera 13. apríla 2020 o 20.00 hodine som dostal email, ktorého prílohou bol list. Adresát listu v ňom píše o zanedbávaní zdravotnej starostlivosti zo strany vedenia DSS, keďže personál DSS opakovane upozorňoval vedenie domova na zhoršený zdravotný stav niektorých klientov už od 21. marca 2020. Taktiež v ňom boli uvedené konkrétne príklady porušovania pokynov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a rovnako bola v liste informácia o úmrtí jedného z klientov domova,“ uviedol k obsahu listu primátor Pezinka Igor Hianik.

Primátor Hianik uviedol, že mesto požiada štát o zriadenie mobilnej testovacej jednotky na testovanie ochorenia COVID-19 na území mesta.

Zdroje: pezinok.sk, facebook.com/vallo.primator

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech