Microsoft pripravil pre tvoj iPhone lepší fotoaparát. Ten od Apple vraj nestačí

  • Podľa Microsoftu má iPhone výborný fotoaparát, ale myslí si, že je možné z neho vyťažiť omnoho viac. Preto zostrojil appku, ktorá ponúka systém automatických a inteligentných úprav.
collage pix
  • Podľa Microsoftu má iPhone výborný fotoaparát, ale myslí si, že je možné z neho vyťažiť omnoho viac. Preto zostrojil appku, ktorá ponúka systém automatických a inteligentných úprav.

Microsoft si pripravil skvelú novinku pre všetkých, ktorí momenty svojho života zachytávajú na fotoaparát svojho iPhonu a chcú robiť profesionálne fotky aj keď nemajú práve poruke zrkadlovku. Microsoft ti sľubuje, že z teba dokáže urobiť fotografa na úrovni aj bez znalosti všetkých možností nastavení. Tento mesiac vyšla v App Store aplikácia Microsoft Pix, ktorú si môžeš zadarmo stiahnuť tu. Využiť ju môžeš na iPhone 5s, iPade Air, Mini 2 alebo na Ipade Pro.

Aplikácia Pix je veľmi jednoduchá, nájdeš v nej len 3 tlačidlá. Prvým sa dostaneš do galérie, druhým zhotovuješ fotografie a tretie slúži pre video. Ako náhle stlačíš spúšť, aplikácia tvoju snímku automaticky vylepší. Odpadáva teda starosť s nastavovaním expozície, ISO a ďalších parametrov, taktiež chýba aj HDR mód. Nič z toho nastaviť nejde, ani keby si veľmi chcel, jednoducho môžeš len fotiť.

Aby fungovala automatická inteligencia a algoritmy, ktoré vyberajú a tvoria najlepšie zábery, ako základ je použitý tzv. burst mód. To znamená, že aplikácia vždy urobí viac snímkov za sebou a následne z nich vyberie ten najdokonalejší. Nejedná sa pritom o nejaké prelomové riešenie, podobným spôsobom fungujú aj iné appky, ale spracovanie Microsoftu je rozhodne jedným z najefektívnejším. Pix ti ponúkne ten snímok, o ktorom si podľa rôznych parametrov myslí, že je najlepší – keď majú všetci otvorené oči alebo je napríklad zachytená zaujímavá scéna.

pix

Bez akýchkoľvek ďalších úprav má Pix obvykle proti natívnemu iOS app navrch. Avšak je nutné vziať do úvahy fakt, že nie vždy sú nulové možnosti nastavené úplne ideálne. Niekedy človek skrátka chce určitý objekt zámerne zosvetliť/ztmaviť, niekedy zase môže byť na škodu, keď je fotka preexponovaná.

V praxi však automatická inteligencia v Pix obvykle znamená, že ako náhle urobíš fotku, už sa ďalej nemusíš hrať napríklad so svetlom. Zatiaľ čo v iOS appke môžeš navyše celý obrázok zosvetliť, Pix vyberá len tie časti, ktoré zosvetliť potrebujú. Pix vie taktiež rozpoznať tváre a ak je fotka zhotovená proti svetlu, upraví ich tak, aby boli čo možno najlepšie vidieť.

mic2

 

Aj v Pix od Microsoftu funguje klasické zaostrenie ťuknutím na displej a v ponuke je aj obdoba Live Photos od Apple. Oproti originálnej funkcii iPhonu však Pix spustí Live Images len v prípade, že to sám uzná za vhodné, napríklad v blízkosti tečúcej rieky, či pri pobehujúcom dieťati. Vo finále tak obraz zostane statický a pohyblivý bude len daný objekt.

V aplikácií je integrovaná aj technológia Hyperlapse, tá slúži pre stabilizáciu videa alebo Live Images. Výsledkom je video, ktoré vyzerá, ako keby si ho točil iPhonom umiestneným na statíve. Hyperlapse sa navyše v rámci Pixu dostáva na iOS úplne prvýkrát. Microsoft mal doposiaľ túto technológiu v samostatných appkách len pre Android alebo Windows Phone. Stabilizovať sa dajú aj vytvorené videá. Hyperlapse funguje naozaj dobre, výsledky sú vo veľkej väčšine prípadov lepšie ako z natívnej aplikácie v iPhone 6S.

Microsoft Pix vie presne, na koho chce so svojou novinkou mieriť. Ak sa rád hráš a vylepšuješ fotky manuálne, Pix asi pre teba zaujímavý nebude. Microsoft chce osloviť najmä tých užívateľov, ktorí chcú len vytiahnuť svoj telefón, stlačiť tlačidlo, vyfotiť a nič ďalšie neriešiť. V takýchto prípadoch príde umelá inteligencia naozaj vhod. Mnohým však zrejme bude chýbať možnosť zostrojovania panoramatických záberov alebo základné nastavenia pred fotením. Ale, ako už bolo spomenuté, o tom táto appka určite nie je.

zdroj:thenextweb.com zdroj fotogafií: thenextweb.com, blogerbabes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech