Microsoft uvádza na trh Minecraft: Education edition pre školy

  • Microsoft prichádza s nápadom "škola hrou" s novou verziou hry Minecraft, učitelia si ju ale musia sami predpripraviť.
mc_ee_classroom1-0-0
  • Microsoft prichádza s nápadom "škola hrou" s novou verziou hry Minecraft, učitelia si ju ale musia sami predpripraviť.

Microsoft pred pár dňami predstavil svoju novú hru Minecraft: Education Edition, ktorá je určená na hranie a vzdelávanie zároveň. Očakáva od škôl, že to deťom nielen dovolia hrať počas vyučovania, ale sami im ju pripravia. Na hre sa pracovalo od januára minulého roka. Plán bol, že výjde ešte pred začiatkom školského roka, no to im veľmi nevyšlo. S niekoľk mesačným meškaním je konečne pripravená na Windows10 a MacOS.

Aj napriek novému menu, je Education Edition vlastne tá istá hra s tým rozdielom, že má niektoré nástroje naviac, ktoré uľahčia prácu učiteľom. Môžu napríklad vidieť svojich študentov na mape, poskytnúť im rôzne zdroje a teleportovať ich do určitých lokácií. V hre je aj niekoľko nových predmetov, ako kamera či tabuľa. 9bd4f182f649255a0fe256675cff68f7

zdroj: techradar.com

Microsoft verí, že Minecraft dokáže deti zaujať a udržať si ich pozornosť. Pedagógovia budú však najskôr musieť postaviť svety, ktoré odpovedajú ich predmetu výučby, či už je to nastavenie v knihe alebo model historickej stavby. Na webových stránkach hry môžeš napríklad nájsť obrovský hranatý model ľudského oka určený pre študentov, aby mohli nahliadnuť dovnútra a vidieť, ako funguje.

1_exterior_view_of_the_human_eye-0

zdroj:theverge.com

Niekto to však musí postaviť… Svety a plány budú zhromaždené na internetových stránkach hry, ale Microsoft sa nechystá vytvárať vlastné. To bude na učiteľoch. A to by mohol byť celkom problém. Vytvorenie sveta v Minecraft-e je časovo náročné, a to platí aj pre tých skúsenejších hráčov.

Celé to vlastne stojí na pedagógoch, či budú ochotní venovať tejto činnosti čas a úsilie, aby pripravili učebnú pomôcku pre svojich žiakov. Ak takých, ktorí vytvoria svety a lekcie nebude veľa, hra je odsúdená na zánik.

Všetko sa čoskoro ukáže, lebo hra je vonku od 1.novembra za $5 (cca 4,50 eura) na študenta za školský rok.

zdroj: theverge.com zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK