Milujete dizajn? Videá a prednášky, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

  • Pre web dizajnéra je nevyhnutná inšpirácia a nadobúdanie nových vedomostí o trendoch. Dobrá konferencia vie priniesť oboje. Prináša profesionálny rast, zdieľanie vedomostí a kreatívneho ducha.
image_1411377440.jpeg
  • Pre web dizajnéra je nevyhnutná inšpirácia a nadobúdanie nových vedomostí o trendoch. Dobrá konferencia vie priniesť oboje. Prináša profesionálny rast, zdieľanie vedomostí a kreatívneho ducha.

 

Počet konferencií okolo web dizajnu sa stále zvyšuje a nové techniky a trendy pribúdajú a menia sa. Možností na internete ako sa niečo nové naučiť je veľa. Veľa konferencií ponúka platené ale aj zadarmo streamovanie, ak sa nenachádzate v okolí a témy vás zaujímajú. Preto vám prinášame niekoľko inšpirácií na zdroje, YouTube kanály a konferencie, ktoré sa konali. Ak ste nejakú konferenciu zmeškali alebo si chcete znova obsah prejsť, nech sa páči.

Organized Wonder (Organizované zázraky)Organized Wonder

Je zdroj skvelého obsahu. Stránka ponúka interview, krátke videá, konferencie a rôzne iné videá z internetu. Môžete nasledovať ľudí ale aj zdieľať obsah s inými.

Ontwikontwik - Free Lectures, Screencasts and conferences

Ontwik je “knižnica” rôzneho obsahu zdielaná z YouTube a Vimeo. Nemusíte nasledovať všetky možné kanály, tu si vyberiete obsah, ktorý vás práve zaujíma. Môžete komentovať jednotlivé videá a teda komunikovať s ostatnými užívateľmi.

The TYPO Video PortalTYPO Talks

TYPO konferencie sú o inovatívnych profesionáloch, dizajnéroch, umelcov.

Ďalej si pozrieme niekoľko Vimeo kanálov, ktoré stoja zato:

Creative mornings

(Kreatívne rána) sú niektorým slovenským čitateľom známe, keď že podobné podujatia bývajú aj v Bratislave. Tieto kreatívne rána sa konajú raz mesačne v rôznych mestách okolo sveta.

Priamy odkaz na hlavnú stránku podujatí: Creativemornings.com

MADinSpain

je medzinárodné podujatie zamerané na dizajn. Ročne sa stretávajú kreatívny dizajnéri a agentúre v Madride, aby zdieľali ich nápady.

Beyond Tellerrand

je troj-dňové podujatie spolu s workshopmi a prednáškami vysokej kvality. Zamerané na web dizajn, technológie, inšpirácie .

Webshaped

Fínska jednodňová konferencia, ktorá spája dizajn a programovanie.

Thinking Digital

je 3 dni trvajúce podujatie, s rečníkmi z celého sveta. Hovorí sa o technológiách, médiach, vede, umení iných zaujímavých témach. Toto podujatie má širokú ponuku rôznych tém a nájdu sa medzi nimi aj veľmi zaujímavé témy z web dizajnu či programovania.

Re:Build

je konferencia o budovaní internetu, a rečníci sú zo všetkých možných odborov okolo Webu.

99U Conference

99U je časť behance zameraná na vzdelávanie. Konferencie sa konajú každú jar a stretáva sa tam viac ako 400 kreatívcov.

 

Zdroj: webdesigning.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech