Mladý Slovák sa vrátil po rokoch na Slovensko. Nahral tu klip, ktorý zaujal svetové médiá a tie najväčšie osobnosti z biznisu

  • Phil Phauler je meno, ktoré na Slovensku nie je zatiaľ známe
  • V zahraničí nám však tento mladý 24-ročný chalan robí dobré meno
hakk
Facebook:Phauler X Ofelija
  • Phil Phauler je meno, ktoré na Slovensku nie je zatiaľ známe
  • V zahraničí nám však tento mladý 24-ročný chalan robí dobré meno

Máme plno talentovaných producentov v zahraničí, ktorí úspešne reprezentujú našu krajinu, a práve Philovi sa podarilo svojou hudbou uplatniť vo filmovom svete. Po piatich rokoch sa vrátil do rodnej krajiny, aby spolu s hviezdou z Litvy ukázal svetu odkiaľ pochádza. So songom “WICKED GAMES” si ho všimli už zahraničné média.

Ak si spomenieš na jeden z najkontroverznejších filmov v kinematografii – Skrotená hora, vybavia sa ti hlavný herci. A práve jeden z nich, ktorý sa neskôr objavil aj v hlavnej úlohe vo filme Spider-man, Princ z Perzie či najnovšej snímke na Netflixe „VELVET BUZZSAW“  – Jake Gyllenhaal sa spája s naším mladým producentom.

V aktuálnom filme si zahral po boku Johna Malkovicha či Rene Russo a to v sprievode hudby Phila, ktorá dostane vizuálnu podobu budúci týždeň. Produkcii sa venuje približne 7 rokov a na hudobnom konte má niekoľko úspešných remixov ako napríklad megahitu skupiny Nirvana Smells Like Teen Spirit, ktorý nedávno dosiahol neskutočných 13 miliónov videní alebo remix na skladbu od Aron Chupa Albatros, na ktorý dostal uznanie a podporu od samotného interpreta.

„Odišiel som študovať do Anglicka hudobnú produkciu a business manažment, vtedy som si všimol tvorbu Ofelije, ktorá síce pracovala ako profesionálna modelka, no do Londýna pricestovala aj kvôli hudobnej stáži. Cestovala vtedy trasu Čína – Londýn, no videl som na nej, že hudba ju baví viac. Našli sme sa vtedy na sociálnych sieťach, oslovil som ju, a odvtedy pracujeme spolu,“ hovorí Phil.

Prišiel moment, kedy sa Ofelija prihlásila do Eurovízie, kde ukázala, že jej hlas je výnimočný. No postup a ovácie v krajine si vyslúžila až v X Factore. „No tesne pred bránami, v rozhodujúcom kole jej však v polovici skladby odišiel hlas a žiaľ ďalej nemohla postúpiť. Každopádne sme si povedali, že sa nevzdáme,  a ako sme najprv tvorili pre zábavu, tak sme sa tomu začali venovať serióznejšie, podporujeme a inšpirujeme sa navzájom. Som rád, že prijala pozvanie na Slovensko a môžem jej ukázať našu krajinu,“ vysvetľuje mladý producent.

Phil sa na Slovensko vrátil po takmer piatich rokoch a spoločnosť mu robí práve Ofelija, a práve tak vznikol vizuál ku skladbe „WICKED GAMES“, ukázať jej, že nie je stratená v novej krajine, keď má pri sebe toho správneho človeka.

Snímka vznikla pod taktovkou klipového režiséra Adriána Kutného, v spolupráci s Mavrvov production a krásna Ofelija sa tak stratila, a zároveň našla v najznámejších bratislavských uličkách.

zdroj: TS/Phauler X Ofelija

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech