Modelingové agentúry už nepotrebujú reálnych ľudí, postačia pixely

  • Svet modelingu získava novú dimenziu
  • Módny fotograf Cameron-James Wilson založil modelingovú agentúru pre digitálne modelky
  • Reálnym modelkám a modelom tak vzniká konkurencia, ktorá je po vizuálnej stránke dokonalá
collage112
Instagram (limiquela/Shudu)
  • Svet modelingu získava novú dimenziu
  • Módny fotograf Cameron-James Wilson založil modelingovú agentúru pre digitálne modelky
  • Reálnym modelkám a modelom tak vzniká konkurencia, ktorá je po vizuálnej stránke dokonalá

Módny fotograf Cameron-James Wilson začiatkom tohto roku vytvoril Shudu, úplne prvú „digitálnu supermodelku“. Vyzerá tak realisticky, že značka tričiek Soulsky ju oslovila na spoluprácu v zmysle propagovania svojich produktov. Wilson im však musel vysvetliť, že ide len o pixely na obrazovke. Aj napriek tomuto faktu virtuálna supermodelka získala na Instagrame viac ako 130 000 followerov.

🦋 . . #artwork by @cjw.photo for @thediigitals . . #3D #3dsupermodel

A post shared by Brenn (@brenn.gram) on

Ďalším jeho počítačovým výtvorom je Brenn, modelka, ktorú sa taktiež propaguje prostredníctvom Instagramu. Na jej profile zatiaľ nájdeš farebnú a čiernobielu fotografiu a tiež jednu fotku v bikinách, ktorá naznačuje, že ide zrejme o +size modelku. Všetky fotografie sú dokonalé osvetlené a profesionálne upravené.

Brenn a Shudu zvyšujú počet počítačom generovaných modelov, ktoré začínajú konkurovať niektorým svojim náprotivkom v reálnom svete. Lil Miquela vytvorená start-upom Brud má na Instagrame viac než 1 milión followerov, čo je porovnateľné s počtom followerov reálnych supermodeliek ako Devon Windsor či Belle Lucia.

Nedávno došlo k nevyhnutnému a Willson založil modelingovú agentúru na propagovanie týchto digitálnych výtvorov s názvom The Diigitals.

Na tomto princípe už funguje britská agentúra Irmaz Models, ktorá bola založená v apríly tohto roku, zastrešujúca počítačom generovaných modelov. Agent zastupujúci novodobých modelov sa vyjadril, že pre značky je to nová príležitosť, nakoľko im dáva väčšiu kontrolu nad fotografiami. Ďalšou výhodou je, že sa nemusia báť, že modely neprídu na „pľac“, nebudú dvíhať telefón, kopírovať postoje či starnúť.

Wilsonova predstava o budúcnosti tohto priemyslu je taká, že módne domy budú navrhovať oblečenie pomocou 3D modelovania prostredníctvom výtvorov ako je Brenn. Tento nový typ modelov je reálnou konkurenciou pre ľudských modelov a mohol by ich v budúcnosti nahradiť. Zatiaľ sa však nie je čoho obávať nakoľko sa Wilson vyjadril, že chce spolupracovať so značkami, ktoré sa zameriavajú na nové technológie, pri ktorých bude mať tento typ modelov význam.

Zdroj: CNN Tech

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK