Módny policajt Jakub Eliáš obliekol rozhodcov v hokejovom klipe Jägermeistera

  • Tajomná Aziatka v blond parochni – takto vyzerá rozhodca v ponímaní Jakuba Eliáša, ktorý obliekal predstaviteľov televízneho spotu Jägermeistera vydaného k hokejovým majstrovstvám sveta
  • Kreatívci a filmový štáb v ňom borí klišé športového marketingu
  • Prinášame vám fotografie z natáčania, kam sme mali príležitosť nahliadnuť aj s foťákom
Jägermeister SK
  • Tajomná Aziatka v blond parochni – takto vyzerá rozhodca v ponímaní Jakuba Eliáša, ktorý obliekal predstaviteľov televízneho spotu Jägermeistera vydaného k hokejovým majstrovstvám sveta
  • Kreatívci a filmový štáb v ňom borí klišé športového marketingu
  • Prinášame vám fotografie z natáčania, kam sme mali príležitosť nahliadnuť aj s foťákom

Pre českého stylistu, herca a módneho policajta Jakuba Eliáša to bol jeden z najzaujímavejších projektov poslednej doby. „Realizácia pre Jägermeister bola skvelá. Zažili sme pár perných chvíľok ako pri každom natáčaní, ale všetko nakoniec dobre dopadlo. Klient i režisér mi nechali voľnú ruku v kreativite, takže som si prácu užil naplno rovnako ako celý môj tím,“ hovorí Jakub Eliáš, ktorý zodpovedá za módnu rubriku na idnes.cz, venuje sa modelingu, stylingu a stará sa o image niekoľkých módnych značiek v Česku i v zahraničí.

Eliášov rukopis sa v tridsaťsekundovom spote podpísal predovšetkým na hlavných postavách. „Outfit rozhodcu mal byť rázny, vo farbách značky a zároveň ikonický. Vyriešil som to kombináciou latexového kabáta Topshop, Cropp topu a štýlových nohavíc Nike. Celkový look som doladil koženými rukavicami a šperkami,“ hovorí Jakub Eliáš s tým, že fanúšičku obliekol do holografickej bundy od českého návrhára Lukáša Krnáča a štýlových čiernych nohavíc, ktoré podčiarkol priehľadnými topánkami. Rolu významného doplnku hrajú holografické okuliare.

Námet televízneho spotu vymyslel kreatívny riaditeľ agentúry Concept One Peter Tarbajovský, ktorý spoločne so svojimi kolegami prerobili hokejové majstrovstvá na „Meistrovstvo, z ktorého mrazí“. V klipe síce uvidíte všetko, čo k hokeju patrí, teda dresy, štadión, hráčov i fanúšikov, ale do všetkého sa svojráznym spôsobom obtlačil svet Jägermeistera, v ktorom nejde o súperenie a víťazstvo, ale skôr o zámer si spoločne užiť neprestávajúci lov. Výsledok pôsobí, ako keď sa partia mladých ľudí dostane na ľad a urobí si vlastný večierok s ľadovo namrazeným Jägermeisterom.

Voľba filmového spracovania padla na Bistro Films a slovenského režiséra Rolanda Wraníka, ktorý v minulosti natáčal klipy pre Rytmusa alebo Majka Spirita. Predstaviteľku rozhodcu si vyžiadal až z Kanady. Brankára si zahral hráč druholigového HC Letci Letňany David Pírs, odchovanec hokejovej Sparty a Slavie s piatimi štartmi v reprezentácii do sedemnásť rokov.

Natáčaniu predchádzali tri mesiace príprav. Počas nich sa menili lokácie z kasární Karlín na krasokorčuliarsku halu Hasa v pražských Vršoviciach. „Nechceli sme klasickú hokejovú halu s vysokými stropmi, v ktorej by sa nedala vytvoriť autentická atmosféra párty na ľade,“ vysvetľuje projektová manažérka Tamara Kučerová z agentúry Concept One.

zdroj: Jägermeister SK

Samotné natáčanie trvalo od šiestej večer do šiestej  ráno a mimo štáb a hlavných predstaviteľov sa ho zúčastnilo osemdesiat komparzistov. Color gradingu, čiže farbenia filmu, sa ujali experti z newyorského postprodukčného štúdia Company3, ktorí sa podieľali na pripravovaných Star Wars: The Rise of Skywalker alebo na remaku Levieho kráľa.

Filmový spot bude sprevádzať hokejových divákov v televízii i na internete po celú dobu konania majstrovstiev sveta v hokeji 2019 od 10. do 26. mája.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech