Moff: Náramok, ktorý mení veci

  • Kto z nás si neskúšal chytiť metlu a hrať sa, že je gitaristom? Vďaka Moff to vyzerá aj celkom reálne. Nový náramok od startupu s rovnakým menom dokáže premeniť na hračku čokoľvek.
image_1396134563.jpeg
  • Kto z nás si neskúšal chytiť metlu a hrať sa, že je gitaristom? Vďaka Moff to vyzerá aj celkom reálne. Nový náramok od startupu s rovnakým menom dokáže premeniť na hračku čokoľvek.

 

Japonský startup Moff prišiel s nápadom dať obyčajným veciam nový zmysel. Ste doma a chcete sa zahrať na samuraja? Vezmite varechu. To stačí. Teda, ešte je dobré mať na ruke pripevnený Moff náramok a aplikáciu v smartfóne. Nemusíte sa hrať len na samurajov. Vďaka Moff si vyrobíte tenisovú raketu, golfové palice alebo kúzelnú paličku z čohokoľvek.

Užívateľ si vyberie „hračku“ z ponuky v aplikácii. Tá vytvára zvuky podľa pohybov zápästia, na ktorom je náramok umiestnený. Základom náramku je akcelerometer a gyroskop. Vďaka týmto častiam dokáže náramok identifikovať pohyby ruky a premeniť ich na zvuk.  Okrem funkčnosti je náramok aj dizajnovo prepracovaný a dostupný v piatich farbách. Batéria náramku vydrží približne 30 hodín. So smartfónom je náramok prepojený pomocou Bluetooth 4.0.

 

Startup Moff založili v októbri 2013 Akinori Takahagi a Motohiro Yonesaka. Takahagi bol produktovým manažérom pre športové autá Mercedes-Benz a Yonesaka pracoval ako IT špecialista pre IBM. Títo dvaja sa stretli na istom hackathon podujatí a tam prišli na myšlienku Moffu. Podarilo sa im získať angel investora. Vďaka tomu vytvorili prvý prototyp, ktorý mohli prezentovať tento rok na World Mobile Conference v Barcelone a SXSW v Austine.

 

Aby získali viac zdrojov, rozhodli sa spustiť projekt na Kickstarter s cieľovou sumou 20 000 USD. Realita však prekonala ich očakávania – k dnešnému dňu má záujem zafinancovať ich projekt 962 investorov spolu v sume takmer 65 000 USD. A to stále zostáva 10 dní do konca kampane. Tým, ktorí projekt podporili by prvé náramky mohli doraziť v priebehu júla. Ak by som mal odhadnúť cenu na základe ponuky v rámci Kickstarteru, náramok bude možné kúpiť približne za 40-50 USD.

 

Aplikáciu zatiaľ nájdete len pre Apple zariadenia – od iPod touch cez iPhone 4S (a vyššie) až po iPad.

zdroj: techcrunch.com

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech