Twitter: Musk reagoval na výzvu, aby daroval 8 mil. USD na Teslovo múzeum

  • Včera sa na Twitteri odohrala zaujímavá komunikácia medzi tvorcom portálu Oatmeal – Mathewom Inmanom, a podnikateľom, investorom, vynálezcom a CEO Tesla Motors – Elonom Muskom. Možno práve vďaka nej sa konečne svet dočká toho „ prekliateho Tesla múzea“.
image_1400154468.jpeg
  • Včera sa na Twitteri odohrala zaujímavá komunikácia medzi tvorcom portálu Oatmeal – Mathewom Inmanom, a podnikateľom, investorom, vynálezcom a CEO Tesla Motors – Elonom Muskom. Možno práve vďaka nej sa konečne svet dočká toho „ prekliateho Tesla múzea“.

 

Oatmeal je zaujímavý projekt, ktorý tvorí Mathew Inman celkom sám – píše, kreslí aj kóduje. Pred pár dňami napísal (a nakreslil) komiksovú recenziu na auto od Tesla Motors s názvom Model S. V druhej časti recenzie, úplne ku koncu, oslovuje priamo šéfa spoločnosti, Elona Muska.

 

Vyberám niekoľko viet:
„… Toto nie je požiadavka či obvinenie alebo námietka. Je to slušná prosba jedného obrovského fanúšika. Počas prvej zbierky pre Tesla múzeum ste projekt podporili a darovali 2 500 USD. Teraz Vás prosím opätovne o príspevok, tentokrát ale darujte plných 8 mil. USD.

 

Keď bola recenzia online, Mathew hodil informáciu na Twitter. To takým spôsobom, že priamo v tweete oslovil Elona Muska.

„@elonmusk Napísal som recenziu na svoj Model S a poprosil ťa o jednu láskavosť…“ .

Odpoveď Elona Muska na seba nenechala dlho čakať a musela prekvapiť aj samotného zakldateľa Oatmeal-u. Odpoveď? „@Oatmeal s radosťou pomôžem“.   Puf!

 

 

Osem miliónov je slušná suma, dokonca aj na tak bohatého človeka, akým je Elon Musk. Ak však ide o niečo tak významné, ako je múzeum jedného z najväčších vynálezcov v dejinách, asi nie je veľmi o čom premýšľať. Súhlas s príspevkom na vybudovanie múzea už podľa portálu Re/Code potvrdila aj hovorkyňa spoločnosti Tesla. Presná suma zatiaľ známa nie je.

 

 

Mathew Inman sa už v minulosti pokúsil o získanie peňazí na tento účel. A treba povedať, že celkom úspešne. V roku 2012 spustil crowdfundingovú kampaň s cieľom vyzbierať 850 000 USD, aby mohol kúpiť pozemky v Shoreham (New York), kde kedysi stálo Teslovo laboratórium.

Cieľová suma bola presiahnutá behom pár dní o viac ako 35 000 dolárov. Samozrejme, to stále nestačilo na vybudovanie samotného múzea. Tým sa však už teraz, po prísľube od jedného z najbohatších ľudí na Zemi, asi Mathew trápiť nemusí. Nastanú iné, možno trochu príjemnejšie problémy.

 

O tom, aký veľkým faúšikom Teslu Mathew Inman je, sa môžete dozvedieť v jednom z jeho komiksov

 

zdroj: cnet, re/code, animalnewyork.com, jalopnik.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech