Na čele TAAS 2015 opäť JANDL, už šesť rokov v rade

  • TAAS alebo aj TOP ADVERTISING AGENCIES SLOVAKIA je rebríček, ktorý zostavuje KRAS (Klub reklamných agentúr Slovenska) spolu s nezávislým odborným poradcom BDO.
image_1433229950.jpeg
  • TAAS alebo aj TOP ADVERTISING AGENCIES SLOVAKIA je rebríček, ktorý zostavuje KRAS (Klub reklamných agentúr Slovenska) spolu s nezávislým odborným poradcom BDO.

 

Agentúry sú zobrazené v rebríčku podľa výšky ich Gross Income, čo je podľa KRAS-u jediný celosvetovo uznávaný porovnávací paramater ekonomickej výkonnosti reklamných agentúr. V rebríčku TAAS sa nachádzajú prevažné “KRASové” agentúry, ktoré dopĺňa avšak aj zopár “neKRASových” agentúr.

 

JANDL stále na špici.

Od začiatku TAAS je lídrom tohto rebríčka spoločnosť JANDL. Agentúra je na trhu už od roku 1993 a v roku 2005 vstúpila do Dialogue International, čo je medzinárodná sieť nezávislých agentúr vymeňajúcich si svoje know-how z celého sveta. Stala sa prvou slovenskou agenútrou, publikovanou v tlačenej verzii prestížneho Lürzer’s Archive. Medzi jej klientov patria také spoločnosti ako COOP Euro, KPMG alebo aj Wikipedia.

Je napríklad zaujímavé, že agentúra na tohtoročnom Zlatom Klinci 2015 nezískala ani jeden kliniec. Ale agentúre samozrejme nechýbajú aj niektoré medzinárodné ocenenia.

 

06dd4ef

 

MADE BY VACULIK je skokan roka.

Zaujímavé je ako sa do popredia dostáva práve agentúra MADY BY VACULIK, ktorá sa na tohtoročnom klinci stala Agentúrov večera. Táto agentúra zaznamenala najlepší progres za posledné obdobie, keďže sa ešte v minulom roku pohybovala na 4. mieste. Tento rok obsadila 2. miesto. Spolu s 12 zlatými klincami sa zjavne dostáva do popredia hlavne kvalitnou prácou. Za Vaculíkovcami sa nachádza už skoro tradične Wiktor Leo Burnett na 3. mieste. Rovnako za nimi sa objavila aj na Zlatom Klinci 2015.

Týmto sa opäť zopakovalo poradie z prvého ročníka TAAS z roku 2009. Jediným rozdielom bolo, že v roku 2009 sa MADE BY VACULIK ešte volalo VACULIK ADVERTISING.

Do tohto rebríčka sa zaradili aj noví členovia KRAS a to ZARAGUZA a Apple Pie, ktorá sa však umiestnili na posledných miestach. Všetky výsledky posledných rokov rebríčka TAAS môžete nájsť na stránkach KRASu.

 

kras

 

zdroj: sketcher.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech