Na Kryme vznikne ruské Silicon Valley

  • Rusko plánuje do roku 2020 vybudovať na Kryme svoje “Sillicon Valley”. Očakáva sa, že obrat týchto firiem počas piatich rokov presiahne 1 miliardu amerických dolárov.
image_1430765295.jpeg
  • Rusko plánuje do roku 2020 vybudovať na Kryme svoje “Sillicon Valley”. Očakáva sa, že obrat týchto firiem počas piatich rokov presiahne 1 miliardu amerických dolárov.

 

Projekt bol pod názvom Digital Valley of Crimea predstavený na ekonomickom fóre na Jalte, a jeho súčasťou bude vývoj oblasti špecializujúcej sa na masovú hi-tech výrobu.

“Do roku 2020 by mali kumulatívne výnosy firiem sídliacich v Digital Valley dosiahnuť 60 miliárd rubľov (1,2 miliardy USD) a malo by vzniknúť 17 000 vysoko kvalifikovaných pracovných miest” cituje TASS tvrdenie tajomníka skupiny pracujúcej na projekte, Evgenya Babyana.”Bude to mať dopad na celé Rusko, Krym sa stane centrom celého rastu.” Hlavné technické a výskumné základne budú na Krymskej a Sevastopoľskej štátnej univerzite. Viacero ruských federálnych agentúr – vrátane Rostechu, Rostelcomu a GLONASS – sa už do projektu zapojilo.

 

 

Projekt chce spojiť špecialistov nie len z Ruska, ale tiež z iných krajín ako napríklad Ukrajiny, povedal námestník Krymského premiéra, Andrey Sokolov.

“Sankcie nebudú tvoriť žiadny problém, pretože krajiny, ktoré ich uvalili, nebudú tieto produkty používať,” povedal Sokolov, dodávajúc, že Krym víta akýchkoľvek investorov, vrátane tých z Európskych krajín.

“Spolupracujeme s čínskymi, kórejskými a juhoafrickými investormi. IT špecialisti z Európy a USA taktiež prejavili záujem. Nechcú zatiaľ odhaliť svoju totožnosť, ale pracujú na plánoch,” doplnil.

 

 

Spojené Štáty a Európska Únia uvalili sankcie na Krym v roku 2014 po znovu pripojení k Rusku. Západné krajiny zakázali svojim firmám investovať do krymskej ekonomiky cez nákup nehnuteľností a budovanie infraštruktúry. Vývoz tovaru a technológii sa stal tiež obeťou obmedzenia. 

Krymské úrady už ohlásili, že už vybrali územie o rozlohe 57 hektárov neďaleko mesta Simferopol, kde sa bude “digitálne údolie” nachádzať. “Bude to blízko letiska, pretože pohyblivosť je pre každého špecialistu nevyhnutnosťou,” vyjadril sa Krymský minister vnútra Dmitry Polonsky.

 

V marci navrhla hovorkyňa Rady Federácie Valentina Matviyenko vytvorenie platformy na vývoj vyspelých technológii na Kryme. Myšlienka vytvoriť niečo ako Sillicon Valley bola prvý krát navrhnutá hlavou Krymskej republiky, Sergeyom Aksenovom, v septembri 2014.

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroj: rt.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech