Na Slovensko prichádza mladá firma, vďaka ktorej už hľadanie práce nebude stresujúce

  • Proudly je prvý kariérny showroom
  • Poteší všetkých, ktorí si nechcú v práci len odsedieť svojich 8 hodín
  • Vďaka ich službe preskúmaš tvoju obľúbenú firmu z pohodlia tvojho domova
proud
Proudly, pexels
  • Proudly je prvý kariérny showroom
  • Poteší všetkých, ktorí si nechcú v práci len odsedieť svojich 8 hodín
  • Vďaka ich službe preskúmaš tvoju obľúbenú firmu z pohodlia tvojho domova

Da­ting appky sú na trhu stále žiadané, každý chce uro­biť nové Ba­doo či Tin­der. Ťažko však po­ra­ziť za­be­hnuté a fun­gu­júce mi­ni­ma­lis­tické kon­cepty. Jan Klu­soň sa na to po­zrel z iného uhla. Už ho totiž nebavilo sledovať tisíce tých istých, nezaujímavých inzerátov na pracovné pozície a nechcel, aby sa hľadanie práce spájalo len so stresom.

Naopak chcel, aby bol tento proces aspoň trochu zábavný a zaujímavý. Túto myšlienku potom prepojil aj so svojou vášňou pre krásne fotografie a filmy – spojil sa so skúsenými profíkmi z médií a z vývoja a spoločne v roku 2015 vytvorili celkom nový projekt – Proudly.

Tento týždeň sympatická spoločnosť Proudly vstupuje aj na slovenský trh. Čo to však znamená pre teba? V prvom rade to, že si odteraz môžeš na stránke Proudly prezerať bez obmedzenia aj firmy a pracovné ponuky zo Slovenska. V tejto chvíli predovšetkým z Bratislavy. Online je aj jedinečné herné štúdio Pixel Federation, bratislavská kancelária svetového giganta Google a ale aj iné svetové pobočky.

Ako to celé funguje? Jednoducho sa vydáš na virtuálnu prehliadku tvojej vysnívanej spoločnosti. Stačí si vybrať firmu, na ktorej profile nájdeš 360 ° video. Potom už len, z pohodlia domova, skúmaš atmosféru firmy, v ktorej by si možno chcel pracovať. Že na to nemáš špeciálne okuliare? Nevadí. Obsah pre virtuálnu realitu možno rovnako dobre sledovať aj na mobilných telefónoch alebo tabletoch.

A Prečo si Proudly na ďalšiu expanziu vybrala práve Slovensko? Podľa tímu Proudly majú u nás firmy veľký problém s hľadaním mladých a šikovných ľudí. Prečo? Každý piaty slovenských absolvent odchádza do zahraničia alebo v zahraničí po štúdiu zostáva. Len v Čechách žije 375 tisíc Slovákov (zato Čechov na Slovenku len 47 tisíc). Každý rok sa tak počet obyvateľov na Slovensku zníži o 5 %. Viac ako polovica z odchádzajúcich pritom ešte nedosiahla 30 rokov. Slovensko vďaka týmto odchodom starne najrýchlejšie v EÚ.

„Slovenskú firmy majú často problém s tým, že nemajú tak dobrý príbeh. Praha je zaujímavejšie a zvučnejšie mesto, než ako keď sa povie Bratislava, a firmy nevedia, ako ľudí prilákať späť,“  vyjadril sa Klusoň pre Czechcrunch, na margo mladých, ktorí odchádzajú do Česka.


„Radi by sme na Slovensku dosiahli v prvom roku rovnaký obrat ako v prvom roku v Česku, čo je zhruba 193 až 232 tisíc eur. Na Slovensku je trh síce o niečo menší, ale máme zase tri roky skúseností, ktoré sme u nás nemali,“ dodáva Klusoň.

Proudly je su­per prí­kla­dom toho, čo sa dá dosiahnuť, ak sa myslí „out­side of the box“. Všetky kla­sické in­ze­ráty a re­klamy na po­zí­cie sa oproti to­muto pro­jektu zdajú byť chladné. Prečo by si sa mal roz­hod­núť pre za­mest­na­nie, kde bu­deš možno tráviť niekoľko rokov tvojho života, na zá­klade po­ho­voru s nie­kým, s kým možno ani nebudeš vo finále spolupracovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech